Wizualizacja zieleni za pomocą programu Gardenphilia DESIGNER PRO

Architektura krajobrazu to dziedzina, która wywiera niemały wpływ na jakość ludzi w mieście. Odpowiednio dobierając szatę roślinną i modyfikując naturalne ukształtowanie terenu możliwe jest stworzenie mieszkańcom odpowiednich warunków do relaksu, wspólnego spędzania wolnego czasu, aktywności fizycznej czy partycypowania w działalności społecznej lub kulturowej. Architekci krajobrazu w swojej codziennej pracy korzystają z zaawansowanego oprogramowania komputerowego, umożliwiającego wizualizację ich projektów. Jednym z takich programów jest Gardenphilia DESIGNER PRO.

Czym jest Gardenphilia DESIGNER PRO

Gardenphilia DESIGNER PRO jest profesjonalnym oprogramowaniem CAD, przeznaczonym do projektowania i wizualizacji ogrodów i terenów zielonych. Wyprodukowany został przez polską spółkę Gardenphilia.com, założoną w 2011 roku. Mimo niewielkiego stażu, firma ta jest obecnie liderem w swojej kategorii w kraju – Gardenphilia DESIGNER PRO to najchętniej kupowany polski program przeznaczony dla profesjonalnych architektów krajobrazu. Dostępny jest na platformy systemowe Windows (7, 8 i 10) oraz MAC OS X, w pięciu wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej, rosyjskiej i litewskiej. Program jest wspólnym dziełem dysponujących ponad 20-letnim doświadczeniem zawodowym architektów krajobrazu i programistów, współpracujących z pracownikami naukowymi wydziałów architektury krajobrazu na czołowych polskich uczelniach.

Możliwości programu Gardenphilia Designer PRO

Gardenphilia Designer PRO to program dedykowany profesjonalnym architektom krajobrazu, mimo to charakteryzują się wyjątkową prostotą i intuicyjnością obsługi. Najnowsza wersja programu – 2.1 – oferuje między innymi:

  • Największą wśród polskiego oprogramowania bazę danych roślin – znajdziemy w niej ponad 8000 gatunków z polskich szkółek, wraz ze zmianami sezonowymi. Wszystkie wizualizacje posiadają piękne, ręcznie malowane akwarelowe tekstury.
  • Formułę 4w1 – czyli wykonywanie projektów 2D, wizualizacji 3D, tworzenie projektów technicznych i kosztorysów. Wszystko w tym samym czasie
  • Wizualizacje sezonowe – program umożliwia stworzenie wizualizacji zaprojektowanego ogrodu o każdej porze roku
  • Symulacja wzrostu roślin – opcja ta umożliwia zaprojektowanie ogrodu tak, by zminimalizować ryzyko późniejszego konkurowania roślin o światło
  • Wizualizacja zacienienia ogrodu – dzięki niej architekt jest w stanie uniknąć nadmiernego zacienienia terenu, niezależnie od pory roku i dnia.

Program Gardenphilia DESIGNER PRO jest dostępny na stronie producenta, firmy Gardenphilia.com Sp. Z o. o.

śr. ocena 5 / głosów 1