Wanna czy kabina prysznicowa

Wanna czy kabina prysznicowa – co wybrać?

Każdy chciałby być właścicielem dużej łazienki, w której znalazłoby się miejsce na wannę, kabinę prysznicową, a także pralkę i meble do przechowywania kosmetyków. W polskich domach, a zwłaszcza mieszkaniach, sytuacja wygląda jednak zupełnie inaczej. Łazienki są dosyć małe oraz często także nieustawne. Wybór pomiędzy kabiną prysznicową a wanną może być naprawdę trudny. Zwłaszcza, że ich producenci mają do zaoferowania mnóstwo rozwiązań i modeli.

Gdzie sprawdzi się kabina prysznicowa?

Kabina prysznicowa może być bardzo ergonomiczna, a wręcz kompaktowa. Dlatego jest świetnym wyborem dla naprawdę małych łazienek. Nie trzeba przy tym rezygnować z akcesoriów podnoszących komfort jej użytkowania. Można do nich dopasować na przykład elegancki panel prysznicowy z oświetleniem LED lub funkcjonalną deszczownicę.

Ponadto istnieje możliwość, aby nawet najmniejszej kabinie nadać wyjątkowy wygląd. Może ona prezentować się minimalistycznie i nowocześnie. Jednak jeżeli zostaną do niej wybrane kolumny natryskowe w stylu retro, konstrukcja zyska nietuzinkowy design.

Kabina prysznicowa oraz brodzik mogą mieć naprawdę różny kształt – są projektowane np. kabiny półkoliste i pięciokątne brodziki. Dlatego mogą one znaleźć się również w nietypowej, niestandardowej łazience.

Kabiny są idealne dla osób starszych, które miałyby problem z wchodzeniem do wanny. Są też dobrym rozwiązaniem w hotelach, ośrodkach wypoczynkowych czy w mieszkaniach przeznaczonych na wynajem. Są łatwe w utrzymaniu ich w czystości i ekonomiczne w utrzymaniu. Podczas kąpieli pod prysznicem zużywa się znacznie mniej wody.

Kiedy warto postawić na wannę?

Wanna w łazience to ogromna wygoda. Możliwość długich, ciepłych kąpieli kusi wszystkie osoby, które urządzają to pomieszczenie. Jednak, aby móc cieszyć się wanną, należy dysponować nieco większym metrażem.

Wanna będzie nieoceniona dla rodziców mały dzieci. Maluchy wprost kochają wieczorne zabawy w wodzie. Będzie także doskonałym wyborem dla osób, które skarżą się na bóle mięśni i pleców – szczególnie im przypadnie do gustu wanna z hydromasażem.

„Powszechnie utarło się przekonanie, że dla osób mających problem z poruszaniem się czy starszych jednym rozwiązaniem są kabiny prysznicowe. Jednak obecnie można kupić wannę z otwieranymi drzwiczkami, umożlwiającymi łatwe wchodzenie i wychodzenie, a także zamontować przy niej praktyczne uchwyty” – mówi ekspert z firmy KACZUCHA.

Ponadto wanna może oferować także funkcję prysznica. Wystarczy wyposażyć ją w parawan nawannowy. Wtedy zarówno kąpiel, jak i prysznic w wannie będą ogromną przyjemnością.

śr. ocena 5 / głosów 1