Walory funkcjonalne daszków szklanych

Daszki szklane to doskonałe rozwiązanie ochraniające wejście przed promieniami słonecznymi oraz innymi negatywnymi czynnikami. Jest to również niepozorny element, który potrafi unowocześnić wygląd budynku. Jego produkcję jak i montaż warto zlecić firmie posiadającej odpowiednie doświadczenie, aby daszek był wytrzymały i nie stanowił zagrożenia.

Funkcje estetyczne

https://www.waspal.pl/oferta/daszki-caloszklaneDaszki szklane to zyskujące na popularności innowacyjne rozwiązanie. Wyróżnia się daszki jednotaflowe, wielotaflowe i kaskadowe. Ich głównym zastosowaniem jest ochrona przed nadmiernym działaniem promieni słonecznych. Ograniczają także inne czynniki atmosferyczne, jak deszcz, wiatr czy śnieg. Ich niewątpliwą zaletą jest szklany wygląd dodający lekkiego charakteru, który dopełnia elewację. Budynek sprawia wrażenie nowocześniejszego i odświeżonego. Choć użyty materiał może wydawać się delikatny, daszki szklane okazują się bardzo trwałe. Są przy tym lekkie, dlatego nie zniszczą istniejącej elewacji. Zarówno ich wygląd jak i wysoka trwałość na uszkodzenia utrzymują się przez wiele lat.

Szeroki zakres zastosowania

Różne rodzaje okuć i sposobów mocowania sprawiają, że daszki szklane można montować na każdej elewacji. Doskonale sprawdzają się nad wejściem do sklepów czy galerii handlowych. Nowoczesna forma dobrze prezentuje się również w budynkach firmowych, a w szczególności w biurach, gdzie przyjmowani są petenci. Ochrona przed czynnikami atmosferycznymi sprawia, że skrzynka elektryczna lub inne elementy zamontowane na ścianie nie zniszczą się przez deszcz czy wiatr. Daszki ze szkła to również dobre rozwiązanie na zadaszenie tarasów. Ich funkcjonalność i wpasowywanie się zarówno w nowe jak i stare elewacje sprawia, że będą dobrze się prezentować w siedzibach firm jak i w domach klientów indywidualnych.

Bezpieczny montaż

Rozważając zawieszenie daszku szklanego powinniśmy wziąć pod uwagę jeszcze jedną kwestię – jego instalacja jest szybka i bezproblemowa. Montaż wymaga jednak specjalistycznej wiedzy. Dotyczy to nie tyle samego zawieszenia, co wyliczenia indywidualnie stworzonej konstrukcji pozwalającej na przeniesienie potencjalnych obciążeń. W przeciwnym wypadku daszek mógłby spowodować oderwanie elewacji, co w efekcie byłoby niebezpieczne dla przechodniów.

Pracownik firmy Waspal w Poznaniu dodaje:

Daszki można umieszczać co najmniej na wysokości 2,4 m nad chodnikiem. Jeśli znajdują się blisko ulicy, wymagane jest pozostawienie nieosłoniętego pasa ruchu o szerokości minimum 1 m.

śr. ocena 5 / głosów 5