szlifierka

Szlifierki czterostronne

O ile szlifierki ręczne, wystarczające na potrzeby przydomowych warsztatów, są elektronarzędziami znanymi i popularnymi, o tyle nie można tego powiedzieć o szlifierkach przelotowych. Z racji swojego przemysłowego zastosowania rzadko napotykamy je na co dzień. Są jednak bardzo ważne dla naszego codziennego życia – usprawniają pracę, przyspieszają produkcję i dostarczają nam przedmiotów, którymi się otaczamy, w takiej formie, jakiej oczekujemy.

Co to jest szlifierka przelotowa?

Szlifierka przelotowa – a do takich zaliczają się prezentowane tu szlifierki czterostronne – to złożone elektronarzędzia o dużej mocy i dużych rozmiarów, wykorzystywane w przemyśle, w którym konieczna jest obróbka szlifiersko-polerska. Wysoki stopień technologicznego zaawansowania szlifierek przelotowych (komponenty elektroniczne, np. wyświetlacze dotykowe) sprawia, że obsługa jest bardziej wymagająca. Maszyny te powinny też spełniać rygorystyczne normy bezpieczeństwa. O użytkowych walorach szlifierek przelotowych decyduje fakt, że można do nich zamontować pełną gamę materiałów ściernych i polerskich. Szlifierka przelotowa o czterech powierzchniach pracy to szlifierka czterostronna.

Mnogość zastosowań

Tak opisuje się funkcjonalność jednego z modeli www.prochera.com.pl: Wały maszyny można wyposażyć we wkłady z bogatego asortymentu materiałów ściernych i szczotek czyszczących, pozwalających na wykonywanie wszelkich prac wykończeniowych od szlifowania po czyszczenie pod określone zadania produkcyjne. Na przykład przy wykonywaniu prac szlifiersko-wykończeniowych powierzchni, po obróbce mechanicznej od szlifowania do polerowania, pomiędzy i po lakierowaniu, wodowaniu, olejowaniu, patynowaniu, ługowaniu oraz zastosowaniu innych technologii.

To, co decyduje o wszechstronności czterostronnej szlifierki, to nie tylko cztery powierzchnie funkcjonalne, ale też możliwość ich obrotu i dogodnego ułożenia w zależności od specyfiki szlifowanego elementu. Precyzji pracy sprzyja płynna regulacja częstotliwości obrotów, a także możliwość zmiany ich kierunku. Sterowanie za pomocą dotykowego panelu upraszcza kontrolę nad pracą maszyny i czyni ją bezpieczniejszą. Konstrukcja przemyślana w każdym calu pod kątem wygody pracy przyczynia się do szybkości zmiany głowic szlifierskich.  Czterostronna szlifierka to wielofunkcyjne narzędzie, które na stałe gości w zakładach produkcyjnych, podnosząc jakość i wydajność pracy.

śr. ocena 5 / głosów 4