systemy antykorozyjne konstrukcji budowlanych

Systemy ochrony antykorozyjnej konstrukcji budowlanych

Obiekty budowlane są narażone na działanie korozji, która bynajmniej nie jest ich przyjacielem. Jak się przed nią chronić? Jaki sposób na korozję mają profesjonalne firmy renowacyjne? O tym przeczytasz w poniższym artykule.

Czym jest korozja?

Korozją nazywamy proces niszczenia struktury materiału, który w dłuższym okresie prowadzi do jego uszkodzenia, a nawet rozpadu. Zachodzi ona pod wpływem chemicznej i elektrochemicznej reakcji owego materiału ze środowiskiem, który na niego oddziałuje. Jest podstawową przyczyną niszczenia różnych elementów wykonanych ze stali lub żeliwa, które, skorodowane, tracą właściwości użytkowe.

Metody napraw konstrukcji budowlanych

Korozji ulegają również obiekty budowlane. W tym przypadku najlepiej poradzić sobie z nią przy współpracy ze specjalistyczną firmą renowacyjną. Jedną z nich jest lubelskie przedsiębiorstwo SPEC-BUD Przedsiębiorstwo Renowacji i Konserwacji Budowli, które od 1991 roku prowadzi kompleksowe i specjalistyczne prace wykraczające poza działalność typowej firmy ogólnobudowlanej. Pracownicy firmy SPEC-BUD w zależności od rodzaju i stopnia uszkodzenia stosuje kilka metod napraw:

  • Antykorozję zbrojeniową oraz reprofilację konstrukcji z zastosowaniem systemowych materiałów naprawczych typu PCC – są to wyroby do napraw, które uzupełniają uszkodzony beton i przywracają integralność oraz trwałość konstrukcji.
  • Odtworzenie i wzmocnienie zniszczonych konstrukcji żelbetowych za pomocą betonu natryskowego, który jest materiałem wykorzystywanym podczas prac naprawczych i renowacyjnych.
  • Naprawa i sklejanie zarysowanych konstrukcji przy pomocy iniekcji ciśnieniowej – zabiegu, który ma na celu uszczelnienie murów i usuwanie przecieków.
  • Wzmocnienie i zwiększenie nośności konstrukcji związane z doklejeniem stali konstrukcyjnej lub taśm i mat węglanowych.
śr. ocena 4.5 / głosów 2