firma-przeprowadzka

Sposoby na bezpieczną przeprowadzkę

Przeprowadzka nie musi być czasem stresu i chaosu. Jeśli nie wiesz, jak spakować i przetransportować swoje rzeczy, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy dzięki długoletniemu doświadczeniu zrobią to szybko i bezpiecznie. Jak przygotować się do przeprowadzki? Na co zwrócić uwagę podczas pakowania? Poznaj sposoby na sprawną i bezpieczną przeprowadzkę.

Przeprowadzasz się? Przygotuj się do tego

Przeprowadzka powinna rozpocząć się od oceny stanu rzeczy, które chcesz przetransportować. Zmiana mieszkania lub domu na inny to dobry czas na porządki, dlatego w każdym pomieszczeniu najpierw posegreguj przedmioty – na te do zabrania i na te do wyrzucenia. Dzięki temu istnieje duża szansa, że zminimalizujesz skutecznie liczbę niepotrzebnie transportowanych rzeczy. Jeśli już wiesz, co należy zabrać, posegreguj rzeczy w większe grupy tak, by zobaczyć, ile potrzebujesz sprzętu, który je pomieści. Na tym etapie sprecyzuj, ile potrzebujesz: kartonów i pudeł, folii bąbelkowej (na delikatne przedmioty, szkło), flamastrów, taśmy do pakowania, folii strecht (do owijania pakunków) i starych gazet.

Bezpieczna przeprowadzka – pakowanie

Aby twoje rzeczy nie uległy zniszczeniu, musisz je rozsądnie popakować. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, możesz wspomóc się firmą zajmującą się przeprowadzkami. – Zajmujemy się nie tylko transportem, ale również pakowaniem i rozpakowywaniem rzeczy. Doskonale wiemy, jak o nie zadbać, aby ich nie uszkodzić i nie zniszczyć. Znamy funkcjonalne triki i tak np. nie wypełniamy całego kartonu książkami, bo będzie za ciężki do noszenia, szkło pakujemy w folię bąbelkową, a także pamiętamy, by w pudłach nie zostawiać wolnej przestrzeni – mówi specjalista z firmy Przeprowadzki Wrocław.

Ponadto, każde pudło należy ponumerować, szczegółowo opisać, a także podzielić na kategorie np. sugerujące docelowe pomieszczenie. Warto zwrócić uwagę, aby opisy były po bokach kartonów.

Przeprowadzka cię przerasta? Zaufaj profesjonalistom

Warto podkreślić, że przeprowadzka może być przyczyną stresu i wszechobecnego chaosu. Aby przebiegła sprawnie i bez strat w mieniu, warto skorzystać z pomocy firmy zajmującej się przeprowadzkami. Profesjonaliści z doświadczeniem spakują, przetransportują i rozpakują przedmioty sprawniej niż ich właściciele. Zatrudniając fachowców, możesz mieć pewność, że przeprowadzka będzie bezpieczna, gdyż firmy świadczące usługi najwyższej jakości, gwarantują objęcie ich polisą ubezpieczeniową, która obejmuje prace przygotowawcze, pakowanie mienia, jak i pozostałe etapy przeprowadzki.

śr. ocena 5 / głosów 1