Roleta zewnętrzna

Roleta zewnętrzna – skuteczna ochrona przed wychładzaniem pomieszczeń zimą i nagrzewaniem latem

Choć rolety były stosowane już w starożytności, to nadal cieszą się dużą popularnością i są stale udoskonalane przez producentów. Montujemy je nie tylko wewnątrz budynków, mając na względzie prywatność i estetykę wnętrza – coraz częściej decydujemy się także na rolety zewnętrzne. Okazuje się, że jest to inwestycja pozwalająca zmniejszyć koszty ogrzewania. Jak to możliwe?

Jak się mają budowa i montaż rolety zewnętrznej do ochrony cieplnej?

Urządzenie chroni cztery kąty zarówno przed utratą ciepła w mroźne dni, jak i nadmiernym nagrzaniem podczas upałów. Pytanie nasuwa się samo: co na to wpływa? Odpowiedź jest prosta, chodzi przede wszystkim o budowę tego rodzaju osłon okiennych oraz sposób ich montażu. Skrzynka z roletą zostaje przytwierdzona do elewacji budynku albo ramy okiennej, może być też umieszczona w nadprożu – zależnie od typu rolety zewnętrznej. W każdym przypadku między szybą a pancerzem z lameli powstaje ograniczona przestrzeń, w której gromadzi się powietrze. Utworzona „poduszka powietrzna” stanowi warstwę izolacyjną. Jednym zdaniem: dzięki niej ponosimy mniejsze straty cieplne – szczególnie wtedy, gdy pancerz rolety tworzą aluminiowe lamele wypełnione pianką poliuretanową.

Podkreślmy: rolety zewnętrzne to estetyczne i funkcjonalne rozwiązanie. Latem znacząco zmniejszają one stopień nagrzania pomieszczeń. Sprawdzają się także w zimie – już podczas pierwszego sezonu grzewczego możemy zauważyć, że – spalając taką samą ilość opału co w roku poprzednim – zyskujemy wyższą temperaturę w domu.

Nie tylko przyjemna temperatura, czyli inne zalety rolet zewnętrznych

Ochrona przed wychłodzeniem i nasłonecznieniem, nadmiernym hałasem, owadami i włamywaczami. Warto mieć świadomość, że te wszystkie funkcje da się zamknąć w jednej rolecie zewnętrznejmówi ekspert z firmy RELEX mającej siedzibę w Ligocie w województwie śląskim, specjalizującej się w sprzedaży, montażu i serwisie osłon okiennych. Można ją wyposażyć w moskitierę, system antywłamaniowy, a w trosce o wygodę użytkowania także napęd elektryczny. Całość należy dopasować do konkretnej powierzchni, okna czy drzwi.

Dodajmy: rolety zewnętrzne znajdują zastosowanie w wielu obiektach, między innymi domach jednorodzinnych, blokach mieszkalnych, biurach i sklepach. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z produktem choćby wyborem materiału na pancerz rolety czy typu prowadnic warto zasięgnąć porady u fachowców. Zadbają oni o najmniejsze szczegóły, a tym samym zadowolenie klientów z efektu końcowego.

śr. ocena 0 / głosów 0