plyty obornickie

Rodzaje płyt obornickich

Płyty obornickie, mające zastosowanie przede wszystkim w budowie dużych obiektów, takich jak hale przemysłowe, sportowe czy handlowo-usługowe, zyskują dzisiaj coraz więcej zwolenników. Wszystko z racji cech, które je wyróżniają i znacząco wybijają spośród innych materiałów stosowanych w budownictwie. Warto poznać rodzaje tych płyt, zwanych inaczej płytami warstwowymi.

Płyty poliuretanowe

Pierwszym rodzajem płyt są płyty poliuretanowe. To zarówno płyty ścienne, jak i płyty dachowe oraz płyty wykorzystywane w budynkach chłodniczych. Są estetyczne, charakteryzują się wysokimi właściwościami szczelności ogniowej i są bardzo proste w montażu. Mają wyprofilowane krawędzie, które również zapewniają doskonałą izolacyjność cieplną – mówi nasz ekspert z firmy Gór-Stal.

Mogą być wykonywane w dwóch odmianach rdzenia, a mianowicie w standardowym rdzeniu PUR oraz w rdzeniu PIR, o znacznie lepszych parametrach ogniowych.

Płyty styropianowe

Drugim rodzajem płyt obornickich są płyty styropianowe, charakteryzujące się przede wszystkim dobrą ceną w stosunku do właściwości izolacyjnych, jakie posiadają. Ponadto są bardzo lekkie, dlatego wykorzystuje się je w miejscach, gdzie konieczny jest lekki materiał hali. Mogą być wykorzystywane np. w budynkach magazynowych czy produkcyjnych, jak te w chłodniach.

Płyty z wełny mineralnej

Trzeci rodzaj płyt warstwowych to płyty z wełny mineralnej. To płyty warstwowe, które przede wszystkim wyróżniają się całkowicie niepalnym rdzeniem. Stanowi go wełna skalna. Płyty z wełny mineralnej wykorzystywane są tam, gdzie konieczne jest zachowanie wysokiej odporności ogniowej. Dlatego wybierając rodzaj płyty, należy dokładnie zastanowić się nad potrzebami, które nami kierują oraz rodzajem projektu i typem budynku, a dopiero potem podjąć ostateczną decyzję.

śr. ocena 5 / głosów 5