klimatyzacja biurowa

Rodzaje klimatyzacji do obiektów biurowych

Klimatyzacja w biurze coraz częściej staje się standardem. Większość pracodawców chce zatroszczyć się o dobre samopoczucie swoich pracowników, a im lepszy nastrój, tym bardziej wydajna praca. Zanim zdecydujemy się na wybór odpowiednich systemów klimatyzacji, warto poznać jej rodzaje. To zdecydowanie ułatwi nam podjęcie decyzji.

Klimatyzacja i jej rodzaje

Firmy oferujące systemy klimatyzacji, takie jak firma Ekowent, proponują wiele rodzajów urządzeń. Szczególnie wyróżniane są klimatyzatory SPLIT oraz systemy MULTI. Czym się charakteryzują? Klimatyzatory SPLIT służą zarówno do chłodzenia, jak i do ogrzewania indywidualnych pomieszczeń. To nowoczesne sprzęty, które pozwalają na zbudowanie zróżnicowanej architektury systemów klimatyzacji, uwzględniającej indywidualne potrzeby klientów. W ich skład wchodzi jednostka wewnętrzna, zewnętrzna oraz sterownik, pozwalający na pełną kontrolę nad urządzeniami. Systemy MULTI z kolei mogą klimatyzować dwa, trzy, cztery, a nawet osiem indywidualnych pomieszczeń. Jeśli zdecydujemy się na system MULTI Symultaniczny, możemy chłodzić powietrze w jednym, dużym pomieszczeniu, które ma nieregularne kształty. Możliwe jest zastosowanie jednej jednostki zewnętrznej i kilku jednostek wewnętrznych, dopasowując system klimatyzacji do wymogów konkretnego wnętrza.

Na jakie pytania odpowiedzieć, zanim wybierzemy system klimatyzacji?

Zanim wybierzemy system klimatyzacji do biura, powinniśmy zastanowić się przede wszystkim ile pomieszczeń chcemy klimatyzować. Kolejne pytania dotyczą rozmieszczenia poszczególnych pokojów, liczby znajdujących się w nich na co dzień osób oraz obecności sprzętów, które emitują ciepło. Ponadto trzeba zastanowić się, gdzie można umieścić jednostkę zewnętrzną, a które miejsce będzie najlepsze dla jednostek wewnętrznych. Dopiero znając odpowiedzi na te pytania, będziemy mogli zdecydować się na odpowiedni system klimatyzacji.

Zalety klimatyzacji w biurze

Klimatyzacja w biurze niesie ze sobą bardzo wiele zalet. Nie jest to tylko wspomniany we wstępie wpływ na nastrój pracowników. To podniesienie standardu pomieszczenia i co się z tym wiąże – dogodne warunki pracy i możliwość zachowania skupienia przez cały dzień. Podczas upałów nie będzie problemem przyjęcie kontrahentów. Nie będziemy się martwić, że źle wypadliśmy, ponieważ zapewniliśmy komfortowe warunki termiczne, nawet kiedy pogoda na zewnątrz nie daje normalnie funkcjonować. Bez żadnej wątpliwości warto przemyśleć systemy klimatyzacji w biurze. To decyzja, której nie będziemy żałować.

śr. ocena 4.9 / głosów 7