Rodzaje bram ogrodzeniowych

Brama ogrodzeniowa będzie wizytówką każdej posesji. Jest elementem ogrodzenia, który pierwszy rzuca się w oczy, dlatego warto zadbać o to, aby była reprezentatywna i dobrze się prezentowała. Powinna nie tylko komponować się z całością ogrodzenia, lecz także z otaczającym krajobrazem i stylem, w którym zakomponowaliśmy nasz ogród. Jakie rodzaje bram ogrodzeniowych wyróżniamy?

Szukając odpowiedniej bramy ogrodzeniowej, zwróćmy uwagę na materiały, z jakich została wyprodukowana oraz na to, czy jest funkcjonalna. Materiały powinny być trwale, solidne, łatwe w konserwacji. Brama powinna być także komfortowa w użytkowaniu.

Przyjrzyjmy się bliżej jej rodzajom.

Bramy rozwieralne jednoskrzydłowe

Szerokość bramy rozwieralnych jednoskrzydłowych wynosi 3 metry i dlatego jest idealnym rozwiązaniem dla wąskich oraz długich posesji. Ponadto otwiera się w kierunku bocznego ogrodzenia.

Bramy rozwieralne dwuskrzydłowe

Bramy ogrodzeniowe rozwieralne dwuskrzydłowe można bez problemu przesunąć w głąb działki. Wyposażone są w zaporę blokującą, która ochroni ją przed niepożądanym otwarciem. Dodatkowo posiada sterowanie elektryczne, za pomocą pilota.

Bramy przesuwne samonośne

Bramy przesuwne samonośne posiadają wysięgnikowe zawieszenie, które sprawia, że brama może swobodnie poruszać się, nie dotykając podłoża. Stosuje się w niej element przeciwwagi, który zwiększa jej szerokość. Otwierana jest elektrycznie.

Ogrodzenia i bramy budowlane

Osobną kategorię stanowią ogrodzenia i bramy budowlane. Są to ogrodzenia i bramy stosowane najczęściej podczas imprez masowych oraz szeroko zakrojonych prac budowlanych. Wyróżnia się dwa rodzaje takich ogrodzeń:

  • pełne
  • ażurowe

Ogrodzenia ażurowe są łatwe w montażu oraz skuteczne. Gwarantują bezpieczeństwo podczas imprez masowych oraz chronią przed intruzami. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne, korozję oraz niewłaściwe warunki atmosferyczne.

Ogrodzenia pełne z kolei pełnią przede wszystkim rolę odstraszającą potencjalnych złodziei, przez swoje ostre krawędzie. W dodatku są wysokie, przez co całkowicie zabezpieczą plac budowy. Są także odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Tego typu ogrodzenia, wraz z niezbędnymi akcesoriami, oferuje swoim klientom renomowana firma Innowall. W swojej ofercie posiada ona także toalety przenośne i barierki ochronne.

Bramy przesuwne szynowe

W bramach przesuwnych szynowych skrzydło porusza się po rolkach umieszczonych w fundamencie. Pamiętajmy, że szynę należy regularnie czyścić z zanieczyszczeń i umieścić w niej kabel grzejny, dzięki któremu szyna nie będzie zamarzać.

śr. ocena 5 / głosów 5