agregat

Rodzaje agregatów prądotwórczych

Podczas prac na budowie albo działań pielęgnacyjnych w ogrodzie, często potrzebujemy dostępu do prądu. Ciężko oczekiwać gniazdka, kiedy na placu nowego domu nie ma jeszcze nawet doprowadzonej instalacji elektrycznej. W dużym ogrodzie również niemożliwe byłoby dociągnąć prąd za pomocą przedłużaczy. Wówczas przyda się agregat prądotwórczy. Czym się charakteryzuje i jakie są jego rodzaje?

Co to jest agregat prądotwórczy?

Agregaty prądotwórcze, inaczej nazywane również generatorami prądotwórczymi, stanowią samodzielne źródło prądu. Dlatego można je wykorzystywać w sytuacji, kiedy mamy utrudniony dostęp do energii elektrycznej albo nastąpiła ogólna awaria sieci. Wówczas musielibyśmy przerwać prowadzone prace, a agregat pozwoli na ich kontynuację.

Agregaty z powodzeniem zasilą domowe urządzenia, takie jak lodówka, pralka czy telewizor, ale też doskonale sprawdzą się w przypadku elektronarzędzi. Wybierając agregat, musimy wiedzieć, jakie sprzęty będziemy do niego podłączać. Konieczny jest bowiem właściwy dobór docelowej mocy agregatu, który będzie większy od mocy potrzebnej do zasilenia wszystkich pracujących na nim urządzeń. Przed jego uruchomieniem, należy dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi i unikać jednoczesnego podłączania kolejnych odbiorników. Sprawdzajmy również regularnie poziom paliwa, oleju i czystości filtra powietrza. Poznajmy rodzaje agregatów prądotwórczych.

Agregaty stacjonarne

Agregaty stacjonarne są doskonałym źródłem energii rezerwowej. Mają wystarczającą moc i stabilną konstrukcję, która zapewnia prąd w razie awarii sieci. Są montowane w jednym miejscu, gwarantują bezpieczną pracę i możliwość błyskawicznego reagowania w każdej kryzysowej sytuacji. Są wyposażone w odpowiednie funkcje regulacyjne, które zatrzymują silnik agregatu w przypadku zbyt dużych obrotów albo nieprawidłowego napięcia. Dlatego pamiętajmy również, że są agregaty jednofazowe i trójfazowe. Do tych pierwszych można podłączać jedynie jednofazowe odbiorniki, te drugie zaś są uniwersalne.

Agregaty przenośne

Agregaty przenośne idealnie sprawdzają się do pracy w terenie oraz na budowie. Dzięki ich kompaktowej budowie, można je przewieźć samochodem w miejsce, w którym chcemy je wykorzystać. Są dużo lżejsze od agregatów stacjonarnych i często mają zamontowane koła transportowe, ułatwiające ich przenoszenie. Są także wyposażone w ergonomiczny uchwyt.

Najbardziej polecane są agregaty, które cicho pracują, ponieważ nigdy nie wiemy, w jakiej sytuacji i gdzie będziemy ich używać. Dodatkowo, często mają w zestawie kabel do równoległego podłączania jednakowych modeli, co umożliwia uzyskanie większej mocy wyjściowej.

 Gdzie zaopatrzyć się w agregat prądotwórczy?

Agregaty prądotwórcze znajdziemy w ofercie firm działających w branży elektronarzędzi. Zapewniają szeroki dostęp do produktów i dodatkowe usługi, zapewniające niezaprzeczalne korzyści ze wzajemnej współpracy. Tak jak firma Jumikop w Łodzi, która daje gwarancję ochrony przed ponoszeniem kosztów związanych z naprawą i wymianą części ulegających awarii oraz ochrony przed kradzieżą. Ponadto, klienci tej firmy mogą liczyć na 10 lat dostępności części zamiennych i zwrot pieniędzy, jeśli nie będą zadowoleni z zakupionego sprzętu. Warto korzystać z oferty takich firm i dodatkowych usług, dotyczących wszystkich zarejestrowanych produktów.

śr. ocena 5 / głosów 1