ogrodzenia posesyjne

Przykłady ogrodzeń posesyjnych

Trwałe i estetycznie prezentujące się ogrodzenia to produkty, który należy dobierać rozważnie. Z reguły ich eksploatacja jest niemal tak długa jak samego budynku mieszkalnego, w związku z czym warto dokładnie rozważyć wszystkie „za i przeciw” poszczególnych modeli. W tym artykule prezentujemy najciekawsze rozwiązania z zakresu ogrodzeń posesyjnych. Na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę?

Ogrodzenia podstawowe – panelowe

Panelowe ogrodzenia posesyjne nalezą do chętnie wybieranych wyrobów. Są to konstrukcje lekkie, a ich czas montażu jest stosunkowo krótki. Ich cechą charakterystyczną jest przezroczystość – składają się z drutów o orientacyjnej grubości fi 4 lub fi 5.

Takie panele mają orientacyjną wysokość od 100 do 150 cm. To rozwiązanie dobrze sprawdza się w wielu miejscach – wokół domów jedno- i wielorodzinnych, biurowców, parków, placów zabaw itd.

Systemy ogrodzeniowe

Ciekawym i dość nowatorskim rozwiązaniem są systemy ogrodzeniowe. W zależności od wybranego typu, można dobrać ogrodzenia wykonane z kamiennych bloków, ze stali, z drewna itd. Różnorodność materiałowa to ogromny atut takich systemów. Ich największą zaletą jest jednak szybkość i łatwość montażu. Nawet mało doświadczone osoby są w stanie samodzielnie lub z niewielką pomocą poradzić sobie z ustawieniem i zamocowaniem ogrodzeń systemowych.

Bardzo rekomendowaną opcją będzie wybór ogrodzeń systemowych DREWBET Fence. Prezentują się one bardzo nowocześnie, przez co doskonale współgrają pod względem estetycznym ze współczesną architekturą. Firma ma w asortymencie ogrodzenia systemowe w różnych kolorach, wykonane m.in. z drewna, z pustaka ryflowanego, z pustaka łupanego itd. Wybór jest naprawdę zróżnicowany.

Na uwagę zasługują także ogrodzenia systemowe firmy KOST-BET, zwłaszcza seria ROYAL I ROYAL SLIM, która została zaprojektowana z myślą o najbardziej wymagających klientach. Modułowe ogrodzenia z materiałów łupanych są dedykowane zwłaszcza wielbicielom kamienia naturalnego w nowoczesnym wydaniu. Subtelna linia fug pięknie eksponuje niepowtarzalny geometryczny charakter całości.

Prostota i dobry styl – wypełnienia stalowe

Alternatywną propozycją dla wyżej wymienionych opcji są natomiast wypełnienia stalowe, stanowiące kwintesencję minimalizmu. To proste metalowe ogrodzenia o nieskomplikowanym wzornictwie, które świetnie prezentują się w połączeniu z prostymi betonowymi słupkami.

Także w tym przypadku producenci dają klientom możliwość korzystania ze zróżnicowanych rozwiązań, dopasowanych do indywidualnych potrzeb użytkowników. Przykładowo produkt CODE S7, dostępny w ofercie firmy Ogrody Marek Wróbel, to wyrób panelowy, składający się z metalowych desek o trzech różnych szerokościach. Poszczególne modele wypełnień można znaleźć w katalogach dostępnych na stronie przedsiębiorstwa.

Zaletą wypełnień stalowych jest odpowiednia przepuszczalność światła, przy jednoczesnym zachowaniu poczucia prywatności wewnątrz posesji.

śr. ocena 5 / głosów 1