Przecinarki do płytek – ręczne czy elektryczne?

Postęp elektroniki jest widoczny niemal w każdej branży. Technologia nie omija też sektora usług glazurniczych. Coraz więcej firm, które zajmują się kładzeniem płytek i pracami związanymi z ich obróbką, decyduje się na wybór nowoczesnych rozwiązań. Jednak czy zawsze przecinarki elektryczne sprawdzają się lepiej niż ręczne narzędzia? Dowiedz się więcej i podejmij odpowiednią dla siebie decyzję.

Dylemat „przecinarki ręczne czy elektryczne” znany jest nie tylko profesjonalistom. „Osoby, które same zajmują się drobnymi remontami w domu, także lubią mieć kompleksowo wyposażony warsztat. Zazwyczaj na swoją inwestycję przeznaczają konkretną kwotę.
W trakcie poszukiwań szybko zauważysz, że
dobrej klasy przecinarki ręczne mogą kosztować tyle co elektryczne. Ich eksploatacja może być droższa ze względu na konieczność okresowej wymiany tarcz i kółek tnących. Ich najważniejszą zaletą zaś jest pełna mobilność, czego nie można powiedzieć o masywnych przecinarkach elektrycznych. W przypadku tych drugich z kolei efektywność pracy, jej ciągłość oraz komfort dla obsługującego nie mają sobie równych.

Przecinarki ręczne – lekkie i mobilne

Przecinarki ręczne polecane są do wykonywania mniejszych prac remontowych. Poradzą sobie z cięciem materiałów budowlanych, takich jak kafelki, gresy czy płytki podłogowe. Do ich największych zalet należą:

  • niewielka waga i rozmiar,
  • łatwa obsługa,
  • precyzyjne cięcie,
  • pełna mobilność.

Za ich pomocą można ciąć płytki o różnej grubości i pod wieloma kątami, co daje znaczną swobodę pracy glazurnika. Jeżeli świadczysz usługi także na zewnątrz, np. układając płytki na tarasach, zwróć uwagę, aby przecinarka ręczna była odporna na działanie czynników atmosferycznych. W trudnych warunkach dobrze radzi sobie sprzęt wyprodukowany z połączenia aluminium ze stalą niklowaną.

Przecinarki elektryczne — więcej możliwości

Przecinarki elektryczne to urządzenia stacjonarne, które mają mechanizm roboczy zamontowany na blacie. Komfort pracy, a także jej precyzja są na w ich przypadku najwyższym poziomie.

Ponadto urządzenia te:

  • tną nawet najtwardsze materiały — cegły, marmur, granit czy kamień naturalny,
  • mają dodatkowe funkcje i rozwiązania technologiczne, np. chłodzenie wodą,
  • możesz je dowolnie konfigurować określając głębokość i kąt cięcia.

Podsumowując — przecinarkę trzeba dopasować do zakresu i miejsca prac, które wykonujesz. Obydwa typy urządzeń znajdziesz w profesjonalnym sklepie Glazurnik-Narzędzia. Jeśli jesteś mobilnym glazurnikiem, najważniejsza będzie dla Ciebie waga sprzętu oraz jego kompaktowy rozmiar. Ważne, aby urządzenie można było łatwo spakować i przetransportować. Osobom prowadzącym bardziej zaawansowane prace, którym zależy na wydajności oraz cięciu różnych materiałów, polecane są przecinarki elektryczne.

śr. ocena 5 / głosów 5