Posadzki i schody kamienne

Do tej pory większość ludzi najchętniej urządzało domy w ciepłym, „dworkowym” stylu. Ta moda jednak powoli przemija, coraz bardziej lubimy aranżować minimalistyczne, pełne elegancji wnętrza, a w nich najlepiej sprawdzi się kamień. Można go wykorzystać zarówno do zrobienia posadzek, jak i kamiennych schodów.

Czym charakteryzuje się kamień?

Kamień to naturalny i bardzo wytrzymały materiał. Dlatego idealnie nadaje się do wykorzystania go podczas wykonywania posadzek czy schodów. Jest bardzo estetyczny, ma oryginalną strukturę i pozwoli stworzyć wnętrze z charakterem. Producenci dbają, aby w ofercie zapewniać kamienie o różnych grubościach i wymiarach tak, aby ich klienci mogli z powodzeniem wykorzystać je wedle własnych potrzeb.

Jaki kamień wybrać?

Co istotne, nie ma jednego rodzaju kamienia. Posadzki i schody kamienne mogą być wykonane z marmuru, granitu, piaskowca czy trawertynu. Czym charakteryzuje się każdy z tych surowców? Marmur odznacza się niezwykłymi walorami estetycznymi dzięki szerokiej gamie kolorystycznej. Trzeba jednak odpowiednio go zaimpregnować, w przeciwnym razie szybko może się uszkodzić i zmatowieć. Zdecydowanie twardszy jest granit, do którego czyszczenia można nawet zastosować różnego rodzaju środki chemiczne. Jest odporny na takie preparaty, a do tego nie wymaga żadnych dodatkowych zabezpieczeń. Piaskowiec z kolei jest dosyć trudnym do utrzymania kamieniem, dlatego lepiej sprawdzi się w mniej uczęszczanych miejscach domu. Trawertyn też łatwo się brudzi, ale dzięki właściwie przeprowadzanej impregnacji, może cieszyć nasze oczy. Sprawi, że wnętrza będą jasne, a co za tym idzie – również niezwykle przestronne.

Kamień ma wiele zastosowań

Kamień można zastosować nie tylko do wykonania posadzek czy schodów kamiennych. Jeśli cenimy ten surowiec i lubimy efekt, jaki zapewnia, możemy z powodzeniem wykorzystać go w łazience, gabinecie, a nawet w sypialni – komentuje nasz rozmówca, producent Grabinex. Dlatego nie bójmy się odkryć jego walorów i harmonijnie łączmy go z innymi materiałami, a przekonamy się, jak pięknie może wyglądać.

śr. ocena 5 / głosów 3