Obsługa geologiczna budów. Jakich kwestii dotyczy?

Geologia jest dziedziną, która zajmuje się badaniem stanu gruntów. Często sprawdza się takie parametry na terenach przeznaczonych pod budowę. Zakres działań w tym przypadku obejmuje analizę poziomu wód gruntowych i sprawdzenie zanieczyszczenia danej gleby. W skład obsługi geologicznej wchodzą także prace odwodnieniowe, wzmocnieniowe i roboty posadzkowe. Jakie dokładnie czynności wykonuje ekipa firmy zajmującej się usługami geologicznymi?

Jakie działania na budowie podejmuje firma geologiczna?

Podstawowym działaniem z zakresu usług geologicznych jest dokładne sprawdzenie warunków gruntowych pod konkretną zabudowę. Polega to na wykonaniu testów związanych z poziomem wód gruntowych oraz dokładnym sprawdzeniu składu i rodzaju gleby. Częstym działaniem jest także wzmocnienie terenu pod zabudowę ciężkich budynków oraz zabezpieczanie głębokich wykopów i stabilizacja przed niebezpiecznie osuwającym się gruntem.

Właściwe przygotowanie podłoża pod zabudowę jest warunkiem, który decyduje o trwałości i bezpieczeństwie wybudowanej konstrukcji. W celu stworzenia kompletnej dokumentacji geologicznej oraz dostosowania warunków technicznych warto skorzystać z usług doświadczonej firmy, która w kompleksowy sposób zajmie się wszystkimi kwestiami obsługi geologicznej – informuje pracownik firmy P.P.H.U. GEOTEST Zakład Robót Geologiczno – Inżynieryjnych.

Dlaczego warto skorzystać z kompletnej obsługi geologicznej budów?

Specjalistyczne firmy posiadają w swojej ofercie niemal wszystkie wymagane maszyny oraz usługi. Tereny przeznaczone pod budowę mają często warstwę nośną osadzoną na bardzo dużej głębokości. W takim przypadku nierozsądne jest, aby dokonywać rozległych wykopów, a specjaliści używają masywnych pali, które utrzymują stabilną konstrukcję. Fachowcy z zakresu obsługi geologicznej budów zajmują się także m.in.:

  • kopaniem studni głębinowych,
  • instalacją kotew gruntowych,
  • odwadnianiem podłoża,
  • wzmacnianiem i stabilizacją podłoża,
  • iniekcjami ciśnieniowymi,
  • dokumentacją geologiczną i hydrologiczną,
  • badaniami geotechnicznymi,
  • próbnymi obciążeniami.

Fachowa ekipa zajmuje się więc każdą kwestią związaną ze sprawdzeniem, przygotowaniem oraz przetestowaniem gruntu. Szeroki wachlarz działań umożliwia stworzenie bezpiecznej konstrukcji oraz dobór technologii, która najlepiej sprawdzi się na danym terenie.

śr. ocena 0 / głosów 0