Ogrodzenie posesji

Nowoczesne ogrodzenia. Przegląd rozwiązań.

Myśląc o nowoczesnym ogrodzeniu wokół naszego domu, zależy nam na jego funkcjonalności. Jednak ważne jest również to, aby ogrodzenie pasowało do stylu, w jakim został wykonany budynek. Znudzeni jednakowym wyglądem każdego płotu i bramy szukamy wyjątkowych rozwiązań, które będą spełniały wszystkie powyższe wymagania. Z pomocą przychodzą nam producenci coraz nowocześniejszych typów ogrodzeń.

Dlaczego ogrodzenie jest tak ważne?

Najważniejszą funkcją ogrodzenia, jest wyznaczenie granic naszej działki. Może ono także podzielić działkę wewnątrz, poprzez wydzielenie terenu, na przykład, na ogródek warzywny. Eksperci z firmy Modeko przypominają również, że ogrodzenie to pierwszy etap ochrony przed niechcianymi osobami na naszej posesji. Osłania nas także przed hałasem od strony ruchliwej ulicy oraz chroni przed spojrzeniami sąsiadów i przechodniów. Nie można zapomnieć też o tym, że ogrodzenie pełni funkcję dekoracyjną. Jest pierwszym elementem, na który patrzą goście i warto jest dopasować jego styl, kolor, czy estetykę do naszego domu.

Jakie rodzaje ogrodzenia znajdziemy na rynku?

Jednym z popularniejszych rodzajów ogrodzeń są te wykonane z metalu. Ich zaletą jest trwałość i stabilność, a także łatwość w konserwacji. Jeśli chcemy do tego dodać elementy drewniane, producenci przychodzą nam z pomocą tworząc ogrodzenia modułowe. Oprócz funkcjonalności, taka konstrukcja będzie także kompatybilna z otoczeniem. Z połączenia drewna i metalu łatwo stworzyć coś pasującego zarówno do nowoczesnej, jak i klasycznej posesji. Inną propozycją jest ogrodzenie palisadowe, tworzone z powtarzalnych elementów. Zaletą jest łatwość i szybkość montażu. Wpływa to również na cenę takiego ogrodzenia, która jest stosunkowo niska. Płot tego rodzaju jest bardzo funkcjonalny i wpasuje się dosłownie w każde otoczenie. Na rynku znajdziemy również panele ogrodzeniowe, które pasują przede wszystkim do minimalistycznych budynków, ale nie tylko. Ten rodzaj ogrodzenia jest bardzo trwały i stabilny. Jego elementy są spawane, dzięki czemu jego jakość jest zagwarantowana na wiele lat. Jeszcze innym rodzajem ogrodzenia są kosze gabionowe wypełnione kamieniami. Kosze są odporne na uszkodzenia mechaniczne a także deszcz, śnieg czy słońce. Ich ogromną zaletą jest szczelność. Taki rodzaj ogrodzenia zapewnia intymność oraz odgradza mieszkańców od zbyt wysokiego poziomu hałasu na przykład przy ruchliwej ulicy.

śr. ocena 5 / głosów 1