wylewanie betonu

Monitorowanie betonu za pomocą Concremote

Bez betonu, jednego z najbardziej wszechstronnych materiałów budowlanych, nie powstałoby wiele obiektów. Jego jakość jest istotna nie tylko ze względu na estetykę, jak na przykład w przypadku betonu architektonicznego, ale również ze względów bezpieczeństwa. Stąd powstał system Concremote – umożliwiający dobranie odpowiedniej mieszanki betonowej, a także monitorowanie wzrostu wytrzymałości.

Oszczędność czasu, zwiększenie bezpieczeństwa, poprawa jakości betonu oraz zmniejszenie kosztów. Zwiększenie produktywności na placu budowy jest możliwe już na etapie określania planów i przygotowania harmonogramu prac. Nowoczesne rozwiązania oferowane przez firmę Doka umożliwiają zoptymalizowanie czynności budowlanych. Jednocześnie przyspieszenie robót nie wiąże się z ryzykiem obniżenia poziomu bezpieczeństwa – dane przekazywane w czasie rzeczywistym dają możliwość podejmowania właściwych decyzji. Na czym polega system Concremote?

Zaawansowane rozwiązania technologiczne

System Concremote oparty jest na czujnikach kablowych i bezprzewodowych, które na bieżąco monitorują wzrost temperatury oraz wytrzymałości betonu. Dane wysyłane są w czasie rzeczywistym i mogą być monitorowane za pomocą dowolnego urządzenia, w dowolnym miejscu. Po uzyskaniu wartości docelowych otrzymujemy powiadomienie w formie SMS lub mailowej, dzięki czemu możliwe jest podjęcie natychmiastowych działań – także w przypadku wystąpienia krytycznych różnic, które mogą wpłynąć na jakość betonu. Dzięki aplikacji możliwe jest monitorowanie wszystkich bieżących pomiarów, szczegółowych informacji, a także statusów urządzeń pomiarowych. Dostęp do zaawansowanych danych wiąże się nie tylko z podjęciem właściwych działań związanych z rozdeskowaniem i innymi pracami budowlanymi. To również możliwość stworzenia szczegółowej dokumentacji technicznej, niezbędnej przy czynnościach administracyjnych, a także rozpatrywaniu ewentualnych roszczeń reklamacyjnych.

Zalety zastosowania Concremote

Monitorowanie betonu niesie ze sobą szereg zalet. Przede wszystkim umożliwia zwiększenie produktywności oraz skrócenie czasu niezbędnego do wykonania prac. Dostępna w aplikacji funkcja porównywania scenariuszy umożliwia wybór najlepszej mieszanki betonowej, odpowiedniej do danego rodzaju prac. Dzięki temu możemy zadecydować, czy wybrać mieszankę o szybkim przyroście wytrzymałości, ale droższą, czy wymagającą dłuższego taktowania, lecz tańszą. Na kolejnym etapie prac możliwe jest wdrożenie krótszych czasów taktowania i rozdeskowania – zamiast wymaganych według normy 7 dni do nawet 2-3 dni.

Przyspieszenie prac budowlanych wiąże się z wymiernymi korzyściami finansowymi. Zminimalizowanie ilości potrzebnych materiałów ze względu na krótsze deskowanie oraz ograniczenie czynności związanych z pielęgnacją oraz pracami wykończeniowymi pozwala w znacznym stopniu zaoszczędzić czas oraz pieniądze. Stałe monitorowanie przyrostów temperatury oraz wytrzymałości pozwala również na uniknięcie rys oraz pęknięć, a w przypadku betonu architektonicznego na uzyskanie jednolitego koloru całej powierzchni. Ma to niebagatelne znaczenie także dla bezpieczeństwa – podjęcie decyzji na podstawie sprawdzonych danych umożliwia bezpieczne prace nawet w warunkach zimowych.

Co więcej, system Concremote może być stosowany zarówno w betonie masywnym, architektonicznym, na ścianach oraz stropach. Dzięki uniwersalnemu zastosowaniu sprawdzi się na każdej budowie, w nawet najbardziej skrajnych i wymagających warunkach. Odporne czujniki wielokrotnego użytku, trwałe baterie, bezprzewodowy przesył danych oraz szybka instalacja, rzetelne informacje umożliwiające podjęcie szybkich działań oraz doświadczenie, które umożliwi realizację kolejnych działań – to właśnie Concremote.

śr. ocena 0 / głosów 0