Kontenery jako stróżówki.

Osoby, których pracą jest nadzór nad parkingiem, placem budowy lub terenem firmy, muszą mieć zapewnione odpowiednie warunki. Chodzi tu o ciepłe i bezpieczne miejsce, w którym stróż komfortowo będzie mógł spędzić w nim kilkanaście godzin swojej pracy. Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem na stróżówkę są kontenery– łatwe w transporcie i dobrze wyposażone. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiedni, aby praca w nim była czystą przyjemnością.

Jakie zalety ma wykorzystanie kontenera jako stróżówki?

Jednym z najważniejszych powodów, dla których warto zdecydować się na taką opcję, jest pełna mobilność kontenera. Wiąże się to z tym, że jest to przedmiot bardzo łatwy w transporcie, a zarazem dość lekki, dzięki czemu można załadować go nawet na przyczepę samochodową i przewieźć w dowolne miejsce. Jak twierdzą profesjonaliści z firmy Kontener Serwis:

Miejsce pracy stróża bardzo często ulega zmianie, a konieczność stworzenia stróżówki w formie tradycyjnego budynku nie jest ani łatwe, ani szybkie.

Mimo dość lekkiej i prostej konstrukcji kontenerów najlepsi producenci tworzą takie rozwiązania, które cechują się ogromną trwałością. Jest tak dzięki wykorzystaniu twardej i solidnej blachy, ram profilowanych oraz włókna szklanego- wytrzymałych na wszelkie uchodzenia mechaniczne i niekorzystne warunki atmosferyczne. Warto wspomnieć też o tym, że jest to rozwiązanie  znacznie tańsze niż stworzenie i aranżacja tradycyjnej stróżówki od podstaw.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru kontenera?

Obiekt musi zapewniać jak najbardziej komfortowe warunki pracownikowi. Ważne jest więc, aby w kontenerze panowała odpowiednia temperatura. Wiele firm proponuje dodatkowe ocieplenie za pomocą styropianu. W kontenerze często zainstalowane jest też ogrzewanie elektryczne, dzięki czemu pracownik nie musi dogrzewać pomieszczenia, co generowałoby bardzo wysokie koszty dla przedsiębiorstwa. Istotne jest też, aby w kontenerze pracowniczym wszystkie okna i drzwi były całkowicie szczelne i odporne na uszkodzenia mechaniczne i te, które wynikają z niekorzystnych warunków atmosferycznych. Kontener powinien być wyposażony w instalację elektryczną, która jest niezbędna do przygotowywania posiłków i napojów oraz do wykonywania pracy w godzinach wieczornych. Dla pełnego komfortu pracownika warto zainwestować także w kontener z zapleczem sanitarnym oraz możliwością dodatkowego wyposażenia.

śr. ocena 5 / głosów 5