Energooszczędny dom
Keramzyt jest materiałem pozyskiwanym z glin ilastych w procesie wypalania w bardzo wysokich temperaturach – wyjaśnia przedstawiciel przedsiębiorstwa Keramzyt System.
Efektem takiej metody produkcyjnej jest tworzywo lekkie, a jednocześnie trwałe na działanie zarówno bardzo niskich, jak i bardzo wysokich temperatur. Suche tworzywo keramzytowe stanowi doskonałą izolację cieplną – charakteryzuje się niską nasiąkliwością, dzięki czemu z powodzeniem uwalnia wilgoć, zatrzymując jednocześnie ciepło.
Bezpieczne domy keramzytowe
W pełni naturalny materiał keramzytowy jest jednocześnie obojętny chemicznie. Oznacza to całkowite bezpieczeństwo dla mieszkańców budynków wzniesionych z keramzytu. Ten trwały budulec nie ulega korozji biologicznej, a dodatkowo jest niepalny. Równie dobrze sprawdza się jako materiał ścian wewnątrz domu, jak i jako materiał do budowy elewacji – przy czym ściany keramzytowe nie wymagają tynkowania.
Zastosowania keramzytu na budowie
Kruszywo keramzytowe można wykorzystać przy budowie całego domu – od fundamentów po dach. Obecnie produkowane są bloczki i pustaki keramzytowe (również fundamentowe) oraz elementy prefabrykowane gotowe do łączenia. Oznacza to, że możemy kupić gotowe fragmenty ścian o wysokości do jednego piętra. Wykorzystanie takich gotowych ścian pozwala skrócić czas budowy domu nawet do 2 tygodni!
Wszechstronna izolacja
Ze względu na niewielki ciężar kruszywa keramzytowego w połączeniu z doskonałymi właściwościami izolacyjnymi, wykorzystuje się go również w celu ocieplania stropów – mówi przedstawiciel zakładu Keramzyt System.
W ten sposób możemy zwieńczyć dom mrozoodpornym i lekkim dachem. Coraz częściej stosuje się go również zamiast tradycyjnej wylewki betonowej i styropianu pod podłogę. Dla dodatkowego ocieplenia ścian zewnętrznych możemy sięgnąć po keramzytowe bloczki ze styropianową wkładką.