Szafa wnękowa

Jak zaprojektować szafę wnękową?

Szafy wnękowe znakomicie się prezentują w każdym mieszkaniu. Szczególnie w tych, które mają mniejszą powierzchnię. Meble tego typu pozwalają zagospodarować przestrzeń w 100%. Bez trudu wykorzystasz każdy metr kwadratowy i kąt pomieszczenia. Solidne i funkcjonalne, odpowiednio zaprojektowane potrafią wizualnie zachwycić każdego gościa. Jaka więc powinna być szafa?

Szafa wnękowa – jak ją zaprojektować?

Na początku zastanów się dobrze, co planujesz trzymać w szafie. Musi ona odpowiadać Twoim wyobrażeniom, by była jak najbardziej funkcjonalna. Zrób listę, która szacunkowo określi, jak obszerny powinien być mebel. Na tej podstawie będzie można ustalić wymiary. Najważniejsze jest zaprojektowanie gabarytów zabudowy. Uwzględniają one wysokość, szerokość i głębokość szafy. Dobra szafa wnękowa powinna mieć głębokość co najmniej 50 centymetrów.

Ponadto należy uwzględnić kilka innych czynników, takich jak minimalne wysokości na ubrania wiszące, głębokość poszczególnych wnęk i wygląd drzwi do szafy. W tym celu musisz skonsultować się z profesjonalistami, gdyż to oni szczegółowo zaprojektują Twój mebel. Takie usługi świadczy firma ARLEN z Zamościa, która pod uwagę bierze wszystkie aspekty,
w tym rozplanowanie wieszaków, szuflad, półek i innych obszarów szafy.

Warto wiedzieć, że fachowcy projektują także inne dodatki do szafy wnękowej, takie jak lustra czy oświetlenie. Dzięki temu mebel można swobodnie ustawiać w ciemnych pomieszczeniach oraz garderobach. Specjaliści pomagają też dopasować odpowiedni kolor, jak i doradzają w kwestii sposobu otwierania mebla (na przykład drzwi przesuwane).

Jakie są zalety szaf wnękowych?

Meble tego typu znajdują zastosowanie w praktycznie każdym miejscu. Świetnie się sprawdzają w przedpokojach, garderobach, sypialniach i pokojach dziecięcych. Niezwykle obszerne i pojemne, ułatwiają zagospodarowanie przestrzeni.

Szafy wnękowe są wygodne i funkcjonalne, gdyż bez trudu pomieścisz w nich wszystko – w tym ubrania, walizki, zabawki, rupiecie i inne przedmioty. Tym bardziej że wewnątrz można rozplanować dowolną ilość półek, szafek, schowków i wnęk.

Warto pamiętać, że meble tego typu mogą być także gustownym elementem, który stylowo uzupełnia aranżacje. Design również odgrywa istotną rolę. Tak naprawdę wystarczy odrobina wyobraźni, by od podstaw zbudować swoją szafę. Poza tym mebel na wymiar idealnie dopasujesz do przestrzeni. Z pomocą profesjonalistów stworzysz elegancki projekt, który będzie przykuwał uwagę każdego gościa. Postaw więc na dobrych fachowców!

śr. ocena 0 / głosów 0