Jak przebiegają wyburzenia obiektów budowlanych?

Wyburzenia obiektów budowlanych to niszowy i zarazem specjalistyczny dział robót budowlanych. Prace powinny być wykonywane przez doświadczonych fachowców z wysokimi kwalifikacjami i wieloletnim doświadczeniem w branży budowlanej. Niezbędne są także specjalistyczne maszyny umożliwiające sprawne, bezpieczne i ekonomiczne osiągnięcie pożądanego efektu.

Wyburzenia obiektów budowlanych to niszowy i zarazem specjalistyczny dział robót budowlanych. Prace powinny być wykonywane przez doświadczonych fachowców z wysokimi kwalifikacjami i wieloletnim doświadczeniem w branży budowlanej. Niezbędne są także specjalistyczne maszyny umożliwiające sprawne, bezpieczne i ekonomiczne osiągnięcie pożądanego efektu.Wyburzenia obiektów budowlanych w zależności od potrzeb wykonuje się metodą mechaniczną lub minerską. W zależności od metody stosuje się albo specjalistyczny ciężki sprzęt wyburzeniowy albo materiały wybuchowe.

Metody wyburzenia obiektów budowlanych

Panuje przekonanie, że łatwiej jest niszczyć niż budować.  Jednak w przypadku obiektów budowlanych ich rozbiórka jest tak samo, a czasami bardziej skomplikowana, jak ich budowanie.
Wyburzeń obiektów budowlanych można dokonać na kilka sposobów i można się spotkać z takimi terminami jak wyburzanie, demontaż czy rozbiórka. Ich efektem jest likwidacja obiektu budowlanego.

  • Demontaż — demontujemy coś,  co zostało zmontowane np. przęsła, pomosty lub inne  konstrukcje stalowe.
  • Rozbiórki — dokonujemy rozbiórki tradycyjnych budynków, zbudowanych np. z drewna, rzadziej murowanych.
  • Wyburzenia — wyburzamy budynki zbudowane z  betonu i żelbetu. Takie obiekty budowlane niszczy się, krusząc, rozcinając, obalając czy wysadzając w powietrze.

Niezależnie czy jest to demontaż, rozbiórka czy wyburzenia równie ważny jest wywóz pozostałości po obiekcie budowlanym. Dlatego warto zlecać kompleksowo wyburzenia obiektów budowlanych bez względu na to, czy wyburzenia dotyczą całego budynku lub tylko pojedynczych ścian.

Do kogo zwrócić się w celu przeprowadzenia wyburzenia?

Firmy zajmujące się wyburzeniami to często firmy ogólnobudowlane.

Eksperci częstochowskiej firmy Wiecha zwracają uwagę, że gwarancją dobrego wykonywania usług budowlanych jest połączenie wiedzy i doświadczenia. Warto znaleźć firmy działające długo na polskim rynku i posiadające odpowiednie doświadczenie i sprzęt, zatrudniające fachowców. Prace powinny być przeprowadzone nie tylko profesjonalnie i szybko, ale też z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Wyburzanie ścian z cegły, betonu, drewna, usuwanie posadzek i okablowania czy wywóz gruzu nie stanowi dla nich problemu.

Koszty prac wyburzeniowych

Koszty zależą od wielu czynników – wielkości obiektu, rodzaju konstrukcji, jego lokalizacji czy sposobu prac rozbiórkowych. Ważne jest dokładne oszacowanie na początku.

Zwłaszcza przy dużych inwestycjach warto znaleźć firmę, która wykona kompleksowe działania związane z wyburzaniem obiektów oraz przygotowaniem terenu pod nową inwestycję. Zadba o wywóz i zagospodarowanie materiałów porozbiórkowych zgodnie z przepisami prawa.

śr. ocena 5 / głosów 5