rolety antywłamaniowe

Jak działają rolety antywłamaniowe?

Jeszcze nie tak dawno rolety antywłamaniowe były rzadko spotykane w domach. Częściej spotykało się ich wewnętrzną wersję. Okazuje się jednak, że właściciele nieruchomości dostrzegają w nich ogrom zalet i decydują się na ich montaż. Co ważne, decyzję o ich zakupie można podjąć już na etapie wybrania okien, zamawiając gotowy zestaw, bądź zakupić je w późniejszym czasie, zamawiając tylko roletę. Jak jednak działają?

Budowa rolet antywłamaniowych

Rolety antywłamaniowe składają się z wielu elementów wpływających na komfort ich użytkowania, ale też ich jakość, a w konsekwencji również żywotność. Wspomniana osłona okienna jest zbudowana z połączonych ze sobą profili tworzących kurtynę. Dostępne są modele wykonane z PCV, drewna bądź aluminium. To właśnie rodzaj zastosowanego materiału ma ogromny wpływ na późniejszą jakość ich funkcjonowania. Im sztywniejsza roleta, tym wyższy poziom ochrony przed włamaniem.

Praca tych rolet w głównej mierze polega na przesuwaniu poziomych profili po pionowych prowadnicach. Zadaniem tych elementów jest zapobiegnięcie wypadnięciu rolet z szyn, ale też ich ochrona przed uszkodzeniem poprzez np. podważenie profilu z boku. W górnej części mechanizmu znajduje się skrzynka z systemem zwijającym, którą można zamontować bezpośrednio do ściany bądź ramy okiennej. W zależności od wybranego rozwiązania, element może być zwijany za pomocą korby bądź silnika elektrycznego. Druga wersja pozwala na dodatkowe podłączenie czujników sterujących umożliwiających np. zaprogramowanie rolet. Można więc bez konieczności obsługi zyskać dostęp do pięknego, porannego słońca bądź do zakrycia wnętrza przed upałem.

Dlaczego warto wybrać rolety antywłamaniowe?

Jak już zaznaczono, podstawową zaletą rolet zewnętrznych, zwanych również antywłamaniowymi jest zapewnianie ochrony przed wtargnięciem do budynku niechcianych gości. Ich solidna budowa i odporność na uszkodzenia skutecznie zniechęcają złodziei do podjęcia próby włamania. Bez względu na to, jakiej firmy rolety zostaną wybrane, czy będzie to produkt, który oferuje Galanteria Okienna Mobi, czy może coś całkiem innego, warto pamiętać, że żadne rozwiązanie nie jest w stanie zapewnić 100% ochrony przed włamaniem. Jednak solidna konstrukcja efektywnie spowolni złodzieja i zadziała prewencyjnie.

Poza funkcjami antywłamaniowymi rolety zewnętrzne pozwalają również chronić wnętrze przed czynnikami atmosferycznymi. Zarówno deszcz, wiatr, wichury, ogromne słońce, jak i zimno nie będą już straszne domownikom Te osłony skutecznie niwelują straty ciepła
z budynku zimą, a z kolei w upalne dni pozwalają nie doprowadzić do przegrzania pomieszczeń. Jaki model będzie idealny dla Ciebie? Zaufaj profesjonalistom i wspólnie z nimi wybierz osłonę, dzięki której zadbasz o bezpieczeństwo.

śr. ocena 5 / głosów 1