gladz-szpachlowa

Gładź szpachlowa Master – rodzaje i zastosowanie

Gładź szpachlowa należy do materiałów budowlanych niezbędnych podczas każdego remontu. Stosuje się ją zarówno na ścianach wewnątrz, jak i na elewacjach budynków na etapie wykończeniowym. Dzięki gładzi ściany stają się równe, jednolite pod względem koloru i znacznie łatwiejsze w równym pokryciu farbą.

Jednym z najbardziej cenionych producentów chemii budowlanej w Polsce jest firma MASter, która już od prawie 20 lat dostarcza na rynek wysokiej jakości farb, gładzi, gruntów itp. Sztandarowym produktem od lat jest jednak właśnie gładź, dlatego przyjrzyjmy się rodzajom i możliwościom tych produktów MASter – zachęca nasz rozmówca z firmy PAGAT.

Gładź szpachlowa MASter MAS

Jest najczęściej wybieraną z gładzi przeznaczonych do wykończeń we wnętrzach. Z powodzeniem radzi sobie zarówno na ścianach, jak i sufitach. Gładź ta sprzedawana jest w wiadrach i workach foliowych w postaci masy gotowej do nakładania. Ten typ gładzi zalicza się do powłok oddychających i przepuszczających parę wodną.

Gładź szpachlowa MASter Silikon Gold

Również dostępna jest w formie gotowej do natychmiastowego użycia. Za sprawą wzbogaconego składu posiada znacznie większą odporność na wilgoć, dzięki czemu z powodzeniem znajduje zastosowanie w pomieszczeniach narażonych na zwiększone oddziaływanie pary wodnej, takich jak łazienki i kuchnie, a nawet w obiektach sportowych, w tym na krytych basenach i w łaźniach.

Gładź szpachlowa MASter Premium

Bardzo wysokiej jakości gładź przeznaczona do wykańczania ścian i sufitów we wnętrzach mieszkalnych i użytkowych. Świetnie sprawdza się pod farby oraz pod tapety. Przygotowana na bazie naturalnych wypełniaczy dolomitowych, jest bezpieczna i zdrowa dla otoczenia. Gładź posiada możliwość bezpyłowego zacierania bez szlifowania.

Gładź szpachlowa MASter Putz Outside

Produkt przeznaczony do wykończeń i renowacji zewnętrznych ścian budynku, może być stosowany również w charakterze gładkiego tynku. Ten rodzaj gładzi często stosowany jest podczas wykańczania i odmawiania elewacji, a także słupów podporowych, czy filarów tarasu.

śr. ocena 5 / głosów 5