żaluzje fasadowe

Funkcje żaluzji fasadowych

Żaluzje fasadowe to forma ochrony okna montowana z ich zewnętrznej strony. Idealnie sprawdzają się jako dodatek do nowoczesnych budynków, dużych przeszklonych powierzchni, ale też witryn lokali usługowych. Pełnią wiele funkcji, ale najważniejszą jest ochrona przed promieniami słonecznymi. Dzięki ich odbiciu chronią przed nagrzewaniem się pomieszczeń. Jakie jeszcze zalety mają te osłony? Co warto o nich wiedzieć?

Jak skonstruowane są żaluzje fasadowe?

Głównym elementem żaluzji fasadowych są lamele, czyli poziome, ruchome pióra. Są wykonane z wysokiej jakości materiałów, odpornych na działanie czynników atmosferycznych. Najczęściej wykorzystuje się aluminium bądź stal ocynkowaną, choć można zamówić je również w wersji z tworzyw sztucznych. Dużą zaletą jest fakt, że są one dostępne w różnych kolorach z palety RAL.

Konstrukcję utrzymującą elementy składowe montuje się do wnęki okiennej bądź ściany, co pozwala właściwie chronić okno. Lamele są dostępne w różnych rozmiarach i różnorodnych kształtach, dzięki czemu ich dopasowanie do wymagań Klienta jest niezwykle proste.
W zależności od potrzeb istnieje możliwość wybrania prowadnic usztywniających linkowych bądź listwowych. Wysoka jakość ich wykonania jest gwarancją bezproblemowego użytkowania przez wiele lat. Warto wiedzieć, że w przypadku wystąpienia awarii bądź nieprawidłowości w funkcjonowaniu zawsze można liczyć na wsparcie fachowców w ramach serwisu pomontażowego.

Jakie zalety mają żaluzje fasadowe?

Jak już wspomniano, główną zaletą żaluzji fasadowych jest pochłanianie promieni słonecznych, co chroni przed nagrzewaniem pomieszczenia. Specjaliści z firmy Oktom zwracają uwagę, że ich obecność pozwala również uniknąć konieczności montażu klimatyzatora. Najlepiej sprawdzają się oczywiście w przypadku dużych, przeszklonych powierzchni, którymi do wnętrza przedostaje się spora ilość światła. Istnieje możliwość wykonania płynnej regulacji nachylenia lameli, które pozwalają ustawić właściwą ilość promieni słonecznych przedostających się do wnętrza.

Osoby je użytkujące, poza funkcjonalnością, zwracają uwagę na ich piękny design. Najlepiej wkomponowują się w nowoczesne budynki urządzone w stylu minimalistycznym bądź loftowym. Wybierając ich kolorowe wersje, nie należy obawiać się ich wyblaknięcia pod wpływem promieni ultrafioletowych, gdyż są całkowicie odporne na ich działanie. Warto zwrócić uwagę, że cała konstrukcja wytrzymała jest na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych np. takich jak śnieg czy deszcz, a więc nie trzeba ich demontować w trakcie opadów. Nie sposób nie wspomnieć, że możliwe jest zdalne sterowanie nimi.

śr. ocena 5 / głosów 1