ogrzewanie centralne

Elektryczne promienniki ciepła na podczerwień. Najtańsze centralne ogrzewanie

Elektryczne promienniki na podczerwień to nowoczesne urządzenia grzewcze, stanowiące interesującą alternatywę dla klasycznych metod ogrzewania. Wykorzystywana w nich technologia fal elektromagnetycznych jest nie tylko efektywna, ale też praktyczna, ekonomiczna i bezpieczna dla zdrowia. Z uwagi na formę promiennika też mogą być efektowne (zdobne obrazy), praktyczne (np. lustra, suszarki. Mogą mieć szerokie zastosowanie w służbie zdrowia (lecznictwo, zabiegi). Są praktyczne i ekonomiczne, a najważniejsze – bezawaryjne, bezobsługowe i bezpieczne dla zdrowia. Wymagają energii elektrycznej niekoniecznie z napięciem sieciowym ~230V 50 Hz, gdyż mogą to być źródła energii odnawialnych.

Na czym to polega?

Idea ogrzewania promiennikiem ciepła opiera się na wykorzystaniu fal elektromagnetycznych. Podczerwień dosłownie penetruje dany obszar, oddziałując na pobliskie przedmioty i osoby. Przegroda pomieszczenia, w której promiennik jest zainstalowany też się nagrzewa, a od niej powietrze, które cyrkuluje doprowadzając do mniejszych różnic między sufitem, a podłogą (~2-5 oC), aniżeli przy ogrzewaniu tradycyjnym konwektorem (~10 oC)

Bezpiecznie dla zdrowia

elektryczne-promienniki-ciepla-na-podczerwien-najtansze-centralne-ogrzewanie-2

Promieniowanie podczerwone jest całkowicie bezpieczne i – tak jak naturalne promieniowanie słoneczne – nie szkodzi zdrowiu organizmów żywych. To jednak nie koniec zalet. Minimalizacja cyrkulacji powietrza wpływa na ograniczenie rozprzestrzeniania się pyłów i kurzu. Tym samym, zakup promiennika powinny rozważyć osoby o skłonnościach alergicznych.

W korzystnej cenie

elektryczne-promienniki-ciepla-na-podczerwien-najtansze-centralne-ogrzewanie-3

Promienniki ciepła pobierają o wiele mniej mocy, niż zwykłe grzejniki. Mocą  650 W można ogrzać nawet 10-15 m2 pomieszczenia. Oznacza to, że przy prawidłowym użytkowaniu, zapewniamy sobie bardzo niskie roczne koszty eksploatacyjne – około 3-5 zł/m2 miesięcznie przy standardowej zewnętrznej izolacji termicznej. A na pewno zapewnimy sobie niskie koszty izolując odpowiednio cieplnie ściany zewnętrzne od wewnątrz.

Estetycznie i stylowo

elektryczne-promienniki-ciepla-na-podczerwien-najtansze-centralne-ogrzewanie-4

Estetyka to jedna z największych zalet paneli podczerwonych. Producenci oferują wiele ciekawych rozwiązań. Za przykład służą promienniki ECOSUN firmy ROTAL, które poza klasycznymi modelami – montowanymi do sufitu jako pojedyncze panele bądź jako część sufitów podwieszanych – są dostępne w formach obrazów malowanych przez artystów malarzy i fotografików na metalowych i szklanych promiennikach. Proponują oni również promienniki akumulacyjne z cegieł kwarcowych, a szczególnie architektom konstrukcji całych ceglanych ścian działowych zapewniając jednoczesne ogrzewanie tym sposobem dwóch pomieszczeń. Dzięki powyższemu i ponad 22 letniej praktyce, jako jedna z pierwszych firm w tym temacie na świecie potwierdzamy opinię o tym ogrzewaniu wydaną przez dr Kosaka z niemieckiej uczelni technicznej w Kaiserlauter. Tego typu promienniki to nie tylko funkcjonalne urządzenia grzewcze, ale też świetne elementy dekoracyjne, nadające pomieszczeniu należytej gracji i stylu.

śr. ocena 5.6 / głosów 5