Doradztwo budowlane. Kiedy się przydaje?

Budownictwo to temat bardzo szeroki. Mówimy o nim w kontekście wznoszenia nowych obiektów i ich wykończenia, a także w kontekście remontów istniejących już obiektów i ich renowacji. Rynek materiałów budowlanych jest bardzo obszerny, z roku na rok pojawia się coraz więcej rozwiązań, które możemy wykorzystywać. Można się w tym wszystkim zgubić – i dotyczy to nie tylko osób, które na co dzień nie zajmują się budownictwem, ale też firm, których główną działalnością jest budowlanka. Kiedy przydaje się doradztwo budowlane?

Doradztwo budowlane dla klienta indywidualnego

Klient indywidualny, osoba, która na co dzień nie działa w branży budowlanej, korzysta z doradztwa budowlanego głównie przy planowaniu remontów, wykończenia wnętrz i drobnych przebudów. Zdarza nam się samodzielnie budować ogrodową altanę, czy garaż, jednak raczej nie decydujemy się na samodzielną budowę domu. I słusznie, ponieważ zdecydowanie lepiej skorzystać z pomocy fachowej firmy budowlanej. Wciąż stosunkowo często samodzielnie robimy remonty, wykończenia i drobne przebudowy, prace proste, gdy pozwala nam na to czas – oszczędzamy w ten sposób pieniądze. O ile rzadko mamy problem z wyborem kafelek, ściennych okładzin, czy materiałów do wykończenia podłogi (kierujemy się estetyką, deklarowaną trwałością i ceną), problemem bywa zakup odpowiedniego kleju do wybranych płyt i płytek, czy elementów do montażu podłogowych paneli. Możemy doczytywać się zaleceń i instrukcji na opakowaniach klejów, czy szukać w sieci filmików z poradami, jak układać podłogę, jednak zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest poprosić o pomoc fachowca w sklepie budowlanym. Ten doradzi nam, co wybrać i jak to wykorzystać.

Doradztwo budowlane dla firmy

Jak mówi nam przedstawiciel sklepu budowlanego Mrówka w Nasielsku, z doradztwa budowlanego często korzystają również firmy, których główną działalnością są roboty budowlane, przebudowy, wykończenia wnętrz, remonty, renowacje istniejących już obiektów. Po pierwsze rozwiązań, które oferuje rynek, jest tak wiele, że czasem trudno wybrać to optymalne – na przykład, z czego i w jaki sposób zbudować zaokrągloną ścianę działową, którą zaprojektował pomysłowy architekt. Po drugie klienci często mają indywidualne, bardzo sprecyzowane oczekiwania, a szef firmy budowlanej nie ma pomysłu, jak im sprostać – na przykład klient życzy sobie, by na ścianie położyć tynk o nietypowej strukturze, fakturze. Wówczas również najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z doradztwa budowlanego. Pracownicy sklepów budowlanych to osoby odpowiednio przygotowane do udzielania fachowego wsparcia w zakresie wszelakich rozwiązań i materiałów.

śr. ocena 5 / głosów 5