Dlaczego warto kupić dom z rynku pierwotnego?

Zakup domu to nie tylko poważna inwestycja finansowa. To decyzja na lata, gdyż w budynku takim będzie mieszkać cała rodzina, a często także następne pokolenia. Dlatego też myśląc o tym, aby zapewnić domownikom komfort oraz bezpieczeństwo i stworzyć miejsce, do którego będą chcieli wracać, warto postawić na dom od dewelopera. Jakie zalety ma takie rozwiązanie?

Dom gotowy do aranżacji

Dom, który miał już kiedyś swoich właścicieli, był ciągle dopasowywany do tego, aby spełnić ich oczekiwania. Dlatego jego projekt, w tym układ pokoi, mógł być zmieniany zgodnie z ich upodobaniami. To samo dotyczy kwestii wykończenia – począwszy do elewacji do wnętrz pomieszczeń. Ewentualnych nabywców budynku z rynku wtórnego czeka więc wiele pracy. Nawet kosmetyczne prace remontowe mogą zająć wiele czasu. Natomiast w przypadku domu od dewelopera przestrzeń od razu może być dowolnie aranżowana.

Kosztowne remonty starych domów

Zakup urządzonego domu może kusić – ma on zamontowane instalacje, wykończone posadzki, armaturę łazienkową, a często poprzedni właściciele zostawiają w nim meble i zabudowę kuchenną. Nie gwarantuje to jednak tego, że nabycie takiego budynku to prawdziwa okazja. Może okazać się, że sprawa wygląda wprost przeciwnie.

Instalacja elektryczna w starszych domach zwykle wymaga remontu albo, co gorsza, wymiany. Jest to nierzadko związane ze skuwaniem tynków i poważnym remontem. Oczywiście koszt nowych kabli, gniazdek nie będzie należał do najniższych, a trzeba doliczyć do tego jeszcze rachunek wystawiony przez fachowca.

Płytki w kuchni oraz w łazience mogą być pęknięte i przebarwione, co jest związane z ich naturalnym zużyciem. Może także okazać się, że również dach będzie w złym stanie. Oznacza to nie tylko poważne obciążenie dla budżetu. Remont pokrycia dachowego powoduje, że przeprowadzka rodziny do nowego lokum może się opóźnić.

Usterek w domach z rynku wtórnego przeważnie nie widać na pierwszy rzut oka. Wychodzą one po czasie i powodują, że budynek staje się tak zwaną „skarbonką” bez dna.

Dom od dewelopera – dom skrojony na miarę potrzeb rodziny

W przypadku zakupu domu z rynku pierwotnego już przy podpisywaniu umowy deweloperskiej wiadomo, z czego będzie on budowany. Ponadto podczas stawiania takich budynków wykorzystuje się nowoczesne technologie, które zapewniają, że ich konstrukcja jest wyjątkowo wytrzymała i funkcjonalna.

Dom budowany przez dewelopera powstaje z myślą o wygodzie mającej zamieszkać tam rodziny. Szczególną wagę przywiązuje się do wysokiej jakości pokrycia dachowego, stolarki okiennej i drzwiowej oraz do kwestii ocieplenia” – mówi ekspert z firmy Szczesny Invest.

Nowy budynek jest przestrzenią, którą szybko można dowolnie zagospodarować – i to bez wykonywania prac demontażowych. Dlatego też nabycie nieruchomości od dewelopera jest tak trafionym pomysłem.

śr. ocena 5 / głosów 1