hale namiotowe

Dlaczego warto korzystać z hal namiotowych?

Hale namiotowe stanowią bardzo atrakcyjną alternatywę dla stałej zabudowy – powszechnie wykorzystuje się je jako miejsca do organizacji imprez i różnego rodzaju eventów (np. targów, przedstawień, spotkań, wydarzeń sportowych) lokuje się w nich sezonowe restauracje, wystawy. Często służą również jako tymczasowe magazyny, garaże oraz hale produkcyjne. Oto kilka zalet, które decydują o tak szerokim ich zastosowaniu.

Niskie koszty inwestycji

Kupno lub wynajem hali namiotowej jest kosztem nieporównywalnie niższym, niż kupno lub postawienie nowego, trwale przymocowanego do podłoża budynku o podobnej powierzchni i kubaturze. Fakt ten szczególnie docenią firmy dopiero wchodzące na rynek, które potrzebują np. powierzchni magazynowych, a ze względów finansowych skłonne są szukać oszczędności. Sprzedażą oraz wynajmem hal namiotowych zajmuje się m.in. firma Vigvam z Izabelina.

Brak koniecznych pozwoleń

W wielu przypadkach hale namiotowe mogą być uznane za budowle tymczasowe, które nie wymagają od nas uzyskania odpowiednich zezwoleń na budowę – wystarczy zgłoszenie złożone do Głównego Inspektora Budowlanego, wojewody lub starosty, właściwych dla obszaru, na którym zamierzamy postawić halę. W zgłoszeniu powinien być opisany zakres działań budowlanych oraz daty rozpoczęcia i zakończenia prac. Zgodnie z treścią artykułu 29 ustawy o prawie budowlanym hala namiotowa przestaje być budowlą tymczasową, jeśli zostanie trwale przymocowana do gruntu lub jeśli od momentu rozpoczęcia budowy do rozebrania lub przeniesienia hali minie 120 dni.

Dobre wykorzystanie przestrzeni

Ściany hal namiotowych zajmują małą powierzchnię, zaś ich stropy są lekkie i nie wymagają stosowania podpór pod postacią pali czy kolumn – dzięki temu jesteśmy w stanie bardzo efektywnie zagospodarować całą dostępną przestrzeń.

Prostota konstrukcji

Postawienie oraz demontaż hali namiotowej to – w zależności od rodzaju hali i jej wielkości – kwestia maksymalnie kilku dni. Hala rozłożona na części zajmuje bardzo mało przestrzeni, dlatego jej przechowywanie oraz transport nie sprawia zbyt wielu kłopotów. Jest to zaleta, którą docenią przede wszystkim firmy, od których branża wymaga dużej mobilności. Ponadto uproszczona konstrukcja hal namiotowych ułatwia ich rozbudowanie w zależności od potrzeb.

śr. ocena 4.8 / głosów 5