ława kominiarska

Dlaczego warto inwestować w akcesoria dachowe zaginane a nie spawane?

Istnieje wiele elementów komunikacji dachowej, zabezpieczeń przed spadającym śniegiem oraz innych akcesoriów dachowych, które warto zamontować w swoim domu. Zazwyczaj tworzone są one z różnych metali, przede wszystkim stali, aluminium oraz miedzi. Mogą być wykonywane w wyniku zaginania lub spawania materiału. My zdecydowanie polecamy to pierwsze rozwiązanie i w tym artykule wyjaśnimy dlaczego.

Bezpieczeństwo na dachu

Poruszanie się po dachu wiąże się zazwyczaj z dużym niebezpieczeństwem. Podczas różnego rodzaju prac przeprowadzanych na wysokości regularnie dochodzi do licznych, często bardzo groźnych wypadków. Ryzyko to można jednak znacznie zmniejszyć, stosując właściwe akcesoria, między innymi elementy komunikacji dachowej, takie jak ławy kominiarskie. Aby zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo, muszą być one wykonane z najwyższej jakości materiałów, przy wykorzystaniu technik, które zminimalizują szansę na ich uszkodzenie. Bardzo duże znaczenie ma sposób kształtowania metalu: poszczególne fragmenty mogę być spawane lub zaginane. Produkty wykonane za pomocą różnych technik potrafią dość znacząco różnić się właściwościami.

Zaginanie a spawanie metalu

Spawanie polega na łączeniu oddzielnych fragmentów materiałów, najczęściej metali, nagrzewając i topiąc ich zetknięte krawędzie. Zależnie od techniki spawania można dodać do tego jeszcze spoiwo, pomagające połączyć obydwa fragmenty. Gdy dojdzie do ponownego zastygnięcia roztopionego tworzywa, elementy powinny być trwale połączone. Zaginanie polega zaś na kształtowaniu metalu dzięki gięciu go w odpowiednich miejscach za pomocą specjalnych pras lub walców. Efekty obydwu tych technik potrafią być bardzo podobne. Największą różnicę stanowi fakt, że zaginany element pozostaje jedną, zwartą całością. Spawanie pozwala na osiągnięcie nieco bardziej skomplikowanych kształtów, ale zaginanie sprawdza się doskonale w tworzeniu ogromnej ilości produktów, w tym różnorodnych akcesoriów dachowych. I to tę technikę zdecydowanie polecamy.

Dlaczego polecamy zaginane akcesoria dachowe?

Wiele firm stawia przede wszystkim na zaginane akcesoria dachowe – przykładem może być sklep internetowy ONROOF. Najważniejszym powodem jest oferowane przez nie bezpieczeństwo. Elementy zaginane cechują się taką samą wytrzymałością w każdym miejscu, ponieważ stanowią jedną, zwartą całość. Elementy spawane są wyraźnie słabsze w miejscach łączenia, przez co łatwiej w ich przypadku o uszkodzenie, które może z kolei doprowadzić do bardzo niebezpiecznego wypadku.

śr. ocena 0 / głosów 0