Czym się charakteryzują blaty kwarcytowe?

Wyroby z kwarcytu wyróżniają się wyjątkowymi cechami wytrzymałościowymi. Dość powiedzieć, że są aż pięć razy mocniejsze od swoich odpowiedników z granitu. Odporne na zarysowania i plamy, znajdują zastosowanie przy produkcji na użytek domowy. Typowy element wyposażenia kuchni i łazienek stanowią kompozytowe blaty kwarcytowe.

Nie do zdarcia

Blaty kwarcytowe – podobnie jak materiał z którego zostały wykonane – cechują się doskonałą trwałością. Powierzchnia jest odporna na skrajne temperatury, nacisk i ciężar. Nie ulega uszkodzeniom mechanicznym oraz zarysowaniom. W efekcie, na blacie można swobodnie używać noży do krojenia, stawiać nagrzane garnki czy zamrożone produkty. Godną uwagi cechą jest zerowa nasiąkliwość kompozytu. Blat nie chłonie wody, ale też substancji kwasowych i zasadowych. W odróżnieniu od granitu czy marmuru, blaty kwarcytowe są odporne na kwasy zawarte w rozmaitych środkach czyszczących. Dzięki temu, są bezpieczne w kontakcie z żywnością, a zarazem niezwykle proste w utrzymaniu. Właściwie użytkowane, zachowują pełną sterylność, czystość i nie niszczeją od wewnątrz. Tym samym nie wymagają dodatkowej konserwacji oraz impregnacji (choć o tę ostatnią mimo wszystko warto zadbać – to dodatkowa ochrona blatu, który przecież ma nam służyć przez wiele lat).

Wiele oblicz

Kompozyty kwarcytowe słyną z unikatowej struktury i niezwykłych kolorów, niespotykanych w naturze. Blaty kuchenne przyjmują rozmaite barwy – piękne i nasycone – o które o wiele trudniej w przypadku blatów z czystego marmuru bądź granitu. Do dyspozycji klientów pozostaje szeroka gama odcieni – od tych utrzymanych w tonacji jasnej, po bardzo ciemne. Istnieje możliwość zaprojektowania nowoczesnej kuchni z meblami w ciemnych kolorach oraz blatem kremowym lub w odcieniach limonki. To oczywiście tylko jeden z przykładów aranżacyjnych. Opcje stylizacyjne są o wiele szersze, a pod uwagę należy wziąć również takie czynniki jak wymiary, kształt czy położenie blatu. Przykładowe zdjęcia kompozytów kwarcytowych są dostępne do wglądu na stronie hurtowni kamienia HB-Polska z Krakowa. W razie wątpliwości można też skontaktować się ze specjalistami. Odpowiedzą oni na wszelkie pytania i rozwieją wątpliwości. Te powinny być jednak znikome. Blaty kwarcytowe są bez wątpienia jednymi z najlepszych – tak pod względem praktyczności, jak i ogólnej estetyki.

śr. ocena 5 / głosów 3