pilarka

Czym powinna się charakteryzować pilarka przeznaczona do prac domowych?

W każdym gospodarstwie domowym, w którym wycina się drzewa i krzewy w celu pozyskania drewna, przydatna jest pilarka. Na co zwrócić uwagę podczas jej wyboru? Oto kilka cech ułatwiających podjęcie decyzji.

W jakich sytuacjach potrzebna jest pilarka?

W życiu każdego ogrodnika przychodzi taki dzień, w którym trzeba zająć się cięższymi pracami. Właśnie wtedy warto posługiwać się niezawodnym oraz wydajnym sprzętem. Aby zręcznie okrzesywać, obalać i ciąć drewno na opał, warto zaopatrzyć się we wszechstronne urządzenie, jakim jest pilarka. Można ją wykorzystać również podczas drobniejszych prac ogrodowych, takich jak np. pielęgnacja drzewek lub krzewów.

Krótka charakterystyka pilarek spalinowych

Dobra pilarka charakteryzuje się m.in. ergonomiczną konstrukcją oraz niskim poziomem drgań uchwytów. Dodając do tego odpowiednio wyważony korpus maszyny otrzymujemy obraz bezpiecznego i łatwego w użyciu sprzętu. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na silnik pilarki, który powinien odznaczać się trwałością oraz na skuteczny hamulec bezwładnościowy. Producenci wyposażają również swój sprzęt w katalizator, dzięki któremu możliwe jest oczyszczanie spalin oraz powietrza zanim dotrze ono do silnika.

Osprzęt równie ważny co sprzęt

Modele marki Husqvarna są dodatkowo wyposażone w elektroniczną funkcję Softstart, która zapewnia dużą kontrolę nad maszyną podczas jej uruchamiania – zauważa ekspert sklepu internetowego Tips Plus, który posiada w swojej ofercie pilarki, kosiarki spalinowe, automatyczne roboty koszące, kosy spalinowe oraz odśnieżarki.

Podczas zakupu sprawdźmy również ofertę osprzętu do pilarki, wśród których znajdują się m.in. prowadnice, łańcuchy i narzędzia do ich ostrzenia, ale również odzież robocza i ochronna (kaski, kurtki, spodnie) oraz smary, oleje i pojemniki.

śr. ocena 4.8 / głosów 5