Nie masz czasu na czekanie na nowe M – postaw na domy modułowe

W dzisiejszych czasach coraz większa część społeczeństwa decyduje się na budowę własnego domu. Domy modułowe to najszybszy sposób na budowę domu. Postawienie domu z keramzytobetonu trwa niewiele więcej niż miesiąc. Już nawet w ciągu 60 dni będziemy mogli wprowadzić się, co swojego, własnego lokalu.

Gdzie może być wybudowany dom modułowy?

Taki rodzaj domu może zostać wybudowany na różnego rodzaju terenach, nawet na terenach piaszczystych, skarpach i terenach podmokłych. Poszczególne elementy domów modułowych mają kształt modułów, czyli sześcianów o różnych rozmiarach. Kiedy taki dom składa się z kilku elementów, wykonywane są poszczególne prace, które łączą wszystko w całość. Droższe opcje domów modułowych mają w pełni wyposażone łazienki. Zawierają one również pełne wykończenie wnętrz, aneks kuchenny i instalacjami. Wewnątrz są praktycznie nie do odróżnienia od zwykłych domów murowanych.

Jakie są zalety domów modułowych?

Jest to bez wątpienia szybki sposób na własny dom. Ich dodatkową zaletą jest wspomniana już możliwość umieszczania ich terenach, na których wybudowanie domu murowanego byłoby niemożliwe. Taki rodzaj domu można również przenosić z miejsca na miejsce i w razie potrzeby demontować. Jeżeli ktokolwiek będzie chciał powiększyć ten rodzaj domu, można dodać moduł do całości. Jest to więc wymarzona wręcz propozycja dla… podróżników. Albo dla wszystkich tych, którzy nie chcą się wiązać z jednym miejscem.

Również jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, technologia budowania domów modułowych poszła znacznie do przodu. Kiedyś domy modułowe były po prostu przerobionymi kontenerami, jednak dziś mają wygląd tradycyjnych konstrukcji murowanych, a nawet drewnianych. Przy tym odpadają wszystkie problemy związane z tradycyjną konstrukcją, jak np. nadmierna wilgoć czy droga izolacja cieplna.

Tego typu konstrukcją warto zainteresować się również dlatego, że nie jest jeszcze tak popularna, jak np. domy drewniane – a dzięki temu jej postawienie będzie o wiele tańsze. Stawianiem domów modułowych zajmuje się np. firma Partner.

śr. ocena 5 / głosów 4