Usługi dźwigowe

Co zaliczamy do usług dźwigowych?

Podczas budowy mieszkań, czy nawet apartamentowców konieczne jest wykonanie prac na dużej wysokości. W takim przypadku pomocne mogą okazać się dźwigi. Są to maszyny, które często są wyposażone w wyciągarki, dzięki którym można przemieścić ładunek na dużą wysokość. Poniżej sprawdzamy, jaki jest zakres usług dźwigowych i jakie korzyści daje używanie dźwigów podczas prac budowlanych. Zachęcamy do lektury.

Zastosowanie dźwigu podczas prac budowlanych

W czasach obecnych dźwigi wykorzystywane są w różnych rodzajach prac, które wymagają podnoszenia i transportowania ciężkich przedmiotów. Usługi dźwigowe są wykorzystywane przede wszystkim w pracach budowlanych. Często zdarza się, że podczas stawiania obiektu konieczne jest wykonanie czynności montażowych na dużych wysokościach. W takiej sytuacji za pomocą dźwigu można z łatwością przetransportować wybrane materiały na określoną wysokość.

Co więcej, dźwig najczęściej jest wyposażony w bardzo wytrzymałego żurawia, który umożliwia alokację i rozładunek ciężkich materiałów budowlanych, czy też elementów konstrukcyjnych. W takiej sytuacji dobrym pomysłem może okazać się skorzystanie z usług wynajmu dźwigów.

Jedną z firm, która oferuje profesjonalne usługi dźwigowe, jest firma Majewski Dźwigi. Oferuje ona nie tylko wynajem dźwigów, ale też wykwalifikowaną obsługę operatorską, która podejmuje się wszelkich prac związanych z obsługą dźwigów, takich jak: transport wysokościowy, rozładunek i załadunek maszyn oraz elementów konstrukcyjnych.

Jakie inne czynności wchodzą w zakres usług dźwigowych?

Do usług dźwigowych zalicza się przede wszystkim prace związane z transportem i rozładunkiem ciężkich przedmiotów, takich jak na przykład materiały, czy też maszyny budowlane. Często służą one także do rozładunku i załadunku:

  • kontenerów na budowę,
  • zbiorników na wodę,
  • elementów hal produkcyjnych i innych obiektów.

W wyżej wymienionych sytuacjach dźwig znacznie ułatwia wykonywanie pracy i daje możliwość bezpiecznej realizacji usług dźwigowych. Co ciekawe, usługi dźwigowe to także montaż banerów reklamowych i stawanie słupów wysokiego napięcia. Korzystając z usług firmy, takiej jak Majewski Dźwigi można liczyć nie tylko na terminowe wykonanie prac, ale też na wysoką jakość usług opartą o ogromną wiedzę i doświadczenie pracowników.

Warto dodać, że usługi dźwigowe to także prace montażowe konstrukcji, takich jak: hale stalowe, żelbetowe elementy stropowe, czy też wiązary dachowe. W ich zakres wchodzą także prace wykończeniowe, wstawianie okien, a nawet tynkowanie na dużej wysokości.

śr. ocena 0 / głosów 0