hale stalowe

Charakterystyka prefabrykowanej hali stalowej

Przemysł potrzebuje przestrzeni – produkcyjnej, magazynowej, warsztatowej. Budynki przeznaczone do tych celów muszą spełniać odpowiednie warunki, przede wszystkich muszą być trwałe, odporne na uszkodzenia różnego rodzaju oraz wpływy środowiska zewnętrznego. Prefabrykowane hale stalowe spełniają wszystkie te wymogi i posiadają kilka dodatkowych atutów.

Prostota konstrukcji

Wykonanie hali stalowe jest zadaniem znacznie mniej skomplikowanym na każdym etapie – od projektowania do realizacji konkretnego projektu – niż w przypadku budynków murowanych. Pochłania również znacznie mniej czasu i energii, co z kolei oznacza poważne oszczędności i (co szczególne ważne w ostatnich latach) mniejsze obciążenie dla środowiska naturalnego. Prosta konstrukcja umożliwia późniejsze rozbudowanie hali w miarę potrzeb rozwijającego się przedsiębiorstwa, a nawet rozebranie jej na części i przeniesienie w inne miejsce.

Solidność

Hale prefabrykowane – podobnie zresztą jak inne konstrukcje stalowe – odznaczają się bardzo wysoką wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz czynniki zewnętrzne, takie jak wysokie i niskie temperatury, ogień czy wilgoć. W przeciwieństwie do budynków wykonywanych z cegły, okres ich przydatności sięga nawet kilkuset lat – pod warunkiem, że elementy konstrukcyjne hali zostaną wykonane z dobrej jakości materiału, ona sama zaś zostanie poprawnie zaprojektowana i zbudowana. Niemniej istotne jest systematyczne usuwanie usterek. Ze względu na swoją wytrzymałość prefabrykowane hale stalową mogą być wykorzystywane jako przestrzeń produkcyjna, magazynowa lub warsztatowa w niemal każdej branży.

Niskie koszty

Stal nie należy do materiałów tanich, jednak ograniczenie czasu i energii potrzebnej na zbudowanie hali pozytywnie wpływa na ostateczne koszty całej konstrukcji. Warto również pamiętać o tym, że hala może zostać rozebrana na części bez żadnych strat materiałowych. Oznacza to znaczy zwrot kosztów poniesionych na materiale, sięgający nawet 85% całkowitych kosztów materiału.

Profesjonalne projektowanie i wykonawstwo prefabrykowanych hal stalowych jest specjalizacją firmy Largo Hale.

śr. ocena 5 / głosów 5