Charakterystyka opraw oświetleniowych LED

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się oprawy oświetleniowe LED, które coraz częściej zastępują zwykłe żarówki. W przeciwieństwie do innych form oświetlenia pozwalają nie tylko zaoszczędzić pieniądze ponoszone na zużycie energii, ale także w znaczący sposób poprawiają stan naszego środowiska. Czym charakteryzują się oprawy ledowe? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w tym artykule.

Energooszczędność światła LED

Diody ledowe mają istotny wpływ na wykorzystanie energii w naszych domach. Pobierają one znacznie mniej prądu niż tradycyjne oświetlenie, dzięki czemu ich żywotność jest do 10 razy większa. Oprawy oświetleniowe LED emitują światło w mocnym i nasyconym kolorze, nie zużywając dodatkowej energii na ich rozgrzanie. Oświetlenie ledowe w odróżnieniu do standardowego oświetlenia jest bardziej trwałe i utrzymuje się przez dłuższy czas. Decydując się na oprawy LED, warto zdać się na taką firmę, jak Algra-Król, która posiada bogaty i różnorodny asortyment.

Korzyści ze stosowania oświetlenia LED  

Stosowanie opraw ledowych może przynieść bardzo duże korzyści. W przeciwieństwie do innych świetlówek błyskawicznie uzyskują maksymalną jasność. Dzięki swoim właściwościom nie nagrzewają się, a przy tym są bardziej odporne na wstrząsy i wibracje, które z reguły powodują pękanie obwodów żarówek. Ponadto nie zawierają rtęci ani innych substancji szkodliwych dla środowiska, będąc przy tym w pełni biodegradowalne. Kolejnym ich atutem jest solidne mocowanie, które sprawdza się zarówno przy tradycyjnych lampach, jak i nowoczesnych oprawach oświetleniowych. Do oprawy ledowej możemy dobrać rozmaite barwy o różnej mocy i wielkości. W odróżnieniu od innych rodzajów oświetlenia, nie potrzebują do tego specjalnych filtrów przeciwprzepięciowych.

śr. ocena 5 / głosów 5