Kontener na odpady budowlane

Charakterystyka kontenerów na odpady budowlane

W trakcie remontu bądź też budowy domu na terenie posesji pojawia się mnóstwo odpadów budowlanych. Największą część stanowi gruz, który zgodnie z prawem nie może być składowany na podwórku. Co więcej, nie może on być również wyrzucony do kosza na śmieci. Takie postępowanie może spowodować nałożenie wysokiej kary finansowej. Jednym ze sposobów jego utylizacji jest wynajęcie kontenera na odpady budowlane. Czym on jest?

Kontener na odpady budowlane – co warto wiedzieć?

Kontener na odpady sprawdza się nie tylko podczas remontów. Jest to również dobre miejsce do wyrzucenia odpadów o dużych gabarytach. Dzięki sztywnym, wytrzymałym i odpornym na przemakanie ścianom pomieści duże ilości gruzy i innych odpadów budowlanych. Wysokiej jakości stal sprawia, że jest niezwykle wytrzymały – może służyć nawet przez kilkanaście lat. To właśnie dlatego kontenery na odpady budowlane są tak popularne. Mają jednak wiele więcej zalet. W zależności od modelu mogą być wyposażone w drzwiczki w tylnej części, które po otwarciu ułatwiają załadunek i rozładunek. Dzięki dostępności w wielu rozmiarach sprawdzają  się w każdej sytuacji, ułatwiając porządkowanie nieruchomości.

Jak wywieźć gruz budowlany?

Jeśli materiały pozostałe po pracach budowlanych nie będą ponownie wykorzystane, konieczne jest ich dostarczenie do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Najlepszym sposobem byłoby wykorzystanie własnego auta, jednak z uwagi na objętość i ciężar ładunku jest to niemożliwe. W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy profesjonalnych firm np. Honest, które zajmują się usuwaniem opadów budowlanych. Jest to niezwykle komfortowe rozwiązanie, gdyż przedsiębiorstwo na teren nieruchomości dostarcza kontener o właściwie dopasowanej pojemności. Wystarczy go załadować, a jego wywozem zajmą się już specjalności. Dobrze również pamiętać, by umieszczać w nim jedynie właściwe odpady np. beton, gruz, tłuczeń itp. Nie wolno składować tam np. materiałów niebezpiecznych, gdyż w takiej sytuacji nie zostanie on odebrany, a nieczystości wywiezione. Oczywiście od miasta i wielkości pojemnika uzależniona jest opłata. Może ona sięgać kilkuset złotych, a nawet tysiąca złotych. Jest to jednak rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić czas i nerwy związane z porządkowaniem nieruchomości. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest wynajęcie kontenera tuż po rozpoczęciu budowy, gdyż pozwala on na bieżące porządkowanie nieruchomości i wywożenie śmieci budowlanych.

śr. ocena 5 / głosów 1