Charakterystyka idealnego odkurzacza na plac budowy

Zwieńczeniem prac budowlanych, remontowych i warsztatowych zawsze jest niestety… sprzątanie. Aby przyspieszyć i ułatwić sobie to zadanie warto sięgnąć po profesjonalne narzędzia. Niezbędny okaże się przede wszystkim odkurzacz przemysłowy.

Dlaczego zwykły odkurzacz nie wystarczy?

Czy do sprzątania po remoncie lub zakończeniu budowy nie wystarczy zwykły odkurzacz? Niestety nie – odpowiada nasz rozmówca z firmy ZAMET. Domowy odkurzacz zwyczajnie nie przetrwa użytkowania w tak trudnych warunkach. Problemem jest nie tylko ilość zanieczyszczeń, z jakim musi sobie poradzić, ale także, a może przede wszystkim, niewystarczająca ochrona silnika przed pyłem. 

Odkurzacz idealny na budowę

Wertując oferty odkurzaczy przemysłowych z pewnością natkniesz się na różne oznaczenia ich klasy. Klasa H wskazuje na odkurzacze przeznaczone do pracy z substancjami rakotwórczymi i toksycznymi, klasą M oznaczone są urządzenia do sprzątania pyłów niebezpiecznych, zaś klasa L oznacza odkurzacz przeznaczony do pracy właśnie z zanieczyszczeniami typowymi dla placu budowy.

Zwróć uwagę także na typ zanieczyszczeń, jakie może zebrać odkurzacz. Najrozsądniejszym rozwiązaniem wydaje się zakup odkurzacza, który nadaje się do odsysania i na sucho, i na mokro.

System samooczyszczania odkurzacza

Ze względu na bardzo duże ilości pyłów oraz intensywną eksploatację odkurzacza na placu budowy, urządzenie powinno być wyposażone w systemy samooczyszczania. Takie systemy zapobiegają zatykaniu się filtrów, dzięki czemu możliwa jest nieprzerwana praca przez długi czas i utrzymanie stałej mocy ssania.

Godne uwagi systemy samooczyszczania znajdziemy np. w odkurzaczu Cleantec CTL 26E AC FESTOOL. Urządzanie posiada ciekawą kombinację automatycznego czyszczenia głównego filtra, zasuwę ComfortClean oraz pojemny worek filtrujący z funkcją SELFCLEAN.

śr. ocena 5 / głosów 2