Charakterystyka fototapet ekskluzywnych

Jeżeli ktoś chciałby sprawić sobie prezent w postaci fototapety, wybór będzie miał bardzo szeroki. Na rynku można znaleźć różne rodzaje i gatunki fototapet, które należy wybrać pod kątem tego, w jakim pomieszczeniu będą one naklejone. Warto też zainteresować się segmentem fototapet ekskluzywnych, które oferują np. fototapety z efektem 3D czy flizelinowe. Czym one się charakteryzują?

Fototapety 3D

Fototapety 3D są wyjątkowo efektownym wariantem fototapet, ale jednocześnie mogą być bardzo użyteczne. Często są wykorzystywane jako „szałowa” i „efekciarska” tapeta w pokoju młodzieżowym, robiąc wrażenie na przychodzących kolegach i koleżankach. Wtedy świetnie będą wyglądały nowoczesne, kolorowe i jaskrawe wzory. Jednak fototapety 3D sprawdzą się również w zupełnie innym zastosowaniu – nie muszą być zawsze szałowe i efekciarskie, a mogą po prostu optycznie powiększać przestrzeń (jest to jedna z ich największych zalet). Dlatego świetnie sprawdzą się również w małych pomieszczeniach, którym dodadzą głębi i oddechu. Oczywiście skorzystamy wtedy z bardziej stonowanego wzornictwa – dobrym pomysłem na fototapetę 3D są wtedy fotografie otwartych przestrzeni lub natury. Niezależnie od wystroju sprawią one, że pomieszczenie nabierze intrygującej głębi i będziemy się w nim dobrze czuć. Takie fototapety wykonuje się na podłożu z papieru lateksowego, flizeliny lub podkładzie strukturalnym.

Tapety flizelinowe

Flizelina powstaje z połączenia celulozy ze specjalną włókniną. Jej największą zaletą jest strukturalność – nie jest ona gładka jak tradycyjne fototapety, ale ma charakterystyczną fakturę. Dzięki temu nie odbija się na niej światło, a ściana ma nieregularną strukturę. Również dzięki takiej formie świetnie kryje ona nierówności, nie widać też łączeń pasów. Ale to nie wszystko: ma ona właściwości przeciwpożarowe, jest ponadto odporna na uderzenia, pęknięcia i zarysowania. Przy tym wszystkim zachowuje fotorealistyczną jakość zadruku i żywe kolory.

Nie należy oczywiście myśleć, że tapety flizelinowe i 3D są same w sobie lepsze od tradycyjnych, lateksowych fototapet – wszystko zależy od tego, w jakim pomieszczeniu i w jakim celu je zastosujemy. Przy wyborze fototapety warto brać również pod uwagę markę producenta – wśród fototapet ekskluzywnych marka jest gwarantem jakości. Takie fototapety oferuje przykładowo firma Kraina Barw.

śr. ocena 5 / głosów 4