ogrody

Centra ogrodnicze – czym są i dlaczego warto je odwiedzić?

Zainteresowanie ogrodnictwem w Polsce wzrasta z roku na rok. Najlepszym tego dowodem jest dobra kondycja sklepów branżowych – zwłaszcza tych największych, określanych mianem centrów ogrodniczych. Czym się one charakteryzują i co mają nam do zaoferowania?

Roślinność od A do Z

Dobre centrum ogrodnicze to prawdziwy raj dla każdego ogrodniczego entuzjasty. Bogactwo asortymentu sprawia, że nawet najbardziej wymagający klienci nie poczują się zawiedzeni. Oprócz dobrze nam znanych drzew, krzewów i roślin – często własnej produkcji – znajdziemy tu szeroki wybór pnączy, bylin i cebul. Centra warto odwiedzać kilka razy w roku. Oferta zmienia się okresowo, prezentując nowe gatunki roślin sezonowych.

Z myślą o hodowcach

Znaczna część propozycji centrów ogrodniczych jest kierowana do hodowców. Nie może zatem dziwić, że ,,zieloną” ofertę sprzedażową uzupełniają narzędzia (grabie, łopaty i in.) oraz specyfiki (nawozy, odżywki itp.), służące właściwej pielęgnacji roślin. Duży nacisk kładzie się również na artykuły dekoracyjne, pozwalające na estetyczną aranżację balkonu, działki czy ogrodu. Należą do nich m.in. kwietniki i donice oraz elementy małej architektury (kraty ogrodowe, trejaże, pergole itd.).

Uczta dla oka

Kwaterom z roślinami towarzyszą place zewnętrzne, zaaranżowane na ogrody pokazowe. To miejsca, w których goście centrum mogą zażyć relaksu, spędzając czas na świeżym powietrzu. Przedstawione kompozycje stanowią istotną wskazówkę co do tego, jak dane gatunki roślin prezentują się w praktyce i jakie efekty wizualne możemy dzięki nim zyskać. To świetny materiał poglądowy, przekazany w przyjemny i przystępny sposób.

Po poradę i naukę

Centra ogrodnicze są tworzone przez specjalistów, znawców i hodowców roślin. To nie zwykłe ,,markety”. To miejsca tworzone z autentyczną pasją – dla ludzi z pasją. Zaczerpniemy tu cennych porad i wskazówek, dotyczących pielęgnacji ogrodu, czy metod jego zagospodarowania. Kapitał zgromadzonej wiedzy może okazać się bardziej wartościowy, niż niejeden udany zakup.

Sprawdź to sam

O zaletach centrów ogrodniczych najlepiej przekonać się samemu. Warto odwiedzić centrum o sprawdzonej renomie, gwarantujące najwyższą jakość obsługi i szeroki wybór roślinności. Tego typu miejscem jest Centrum Ogrodnicze Park M. w Starym Sączu. Specjaliści Parku M. czekają na Państwa z otwartymi ramionami – od poniedziałku do soboty, w sezonie letnim i zimowym.

śr. ocena 5 / głosów 3