Cechy dobrych drzwi wewnętrznych

Pierwszym, o czym myślicie zastanawiając się nad wyborem drzwi wewnętrznych, to na pewno ich wygląd. Jednak pamiętajcie o tym, że mają one dawać także poczucie bezpieczeństwa oraz prywatności. Dlatego warto postawić na rozwiązania estetyczne, a zarazem solidne. Montaż drzwi wewnętrznych to inwestycyjna na całe lata. Jakie więc cechy powinny one posiadać, abyście mogli być z nich jak najdłużej zadowoleni?

Wytrzymałe tworzywo

Zdecydowanie najlepsze będą drzwi produkowane z drewna klejonego. Jest ono niezwykle wytrzymałym surowcem. Dlatego wybierając drzwi wewnętrzne, zwróćcie uwagę na modele, wykonane z drzewa dębowego, bukowego, jesionowego, mahoniowego czy chociażby sosnowego. Niektóre z nich są także tworzone z płyt MDF lub HDF. Płyta MDF charakteryzuje się jednak niezbyt dużą gęstością drewna, dlatego może szybko ulec tak zwanemu paczeniu się, czyli zniekształceniu. Dlatego lepszym wyborem będzie płyta HDF, która jest zdecydowanie odporniejsza na uszkodzenia oraz twardsza. Jeżeli zależy wam na nieco bardziej nowoczesnym wyglądzie, zastanówcie się nad drzwiami ze szkła hartowanego.

Estetyczny wygląd

Zależy on głównie od tego, jakiego rodzaju okleinę zastosowano w drzwiach. Różne materiały charakteryzują się odmiennymi parametrami dotyczącymi odporności na ścieranie, zarysowania czy na środki chemiczne. Na rynku możecie znaleźć drzwi wewnętrzne, które są wykonane z drewna, a następnie jedynie zaimpregnowane. Dobrze jednak pomyśleć o modelach wykończonych tak modną ostatnio i odporną na zadrapania okleiną z forniru. Drzwi takie prezentują się niezwykle stylowo, a także łatwo utrzymać je w czystości.

Drzwi dostosowane do pomieszczenia

Najlepsze drzwi wewnętrzne do domu to takie, które idealnie pasują do danego wnętrza. W pomieszczeniach ciemnych, wymagających doświetlenia zamontujcie modele z przeszkleniami. Szyby w mlecznym kolorze nadadzą także elegancki wygląd każdemu pokojowi. Jeżeli zależy wam na nieco bardziej oryginalnej aranżacji wnętrz, postawcie na przeszklenia witrażowe czy ze szkła barwionego. Solidne i ciekawie zaprojektowane drzwi pokojowe znajdziecie m.in. w ofercie firmy UNI-PLAST.

Oczywiście inny rodzaj drzwi wewnętrznych należy zastosować w łazience. Pamiętajcie o tym, że na ich dole powinna znajdować się kratka lub otwory wentylacyjne. Abyście mogli wygodnie wchodzić i wychodzić z łazienki, wybierzcie drzwi otwierane na zewnątrz. Nie zapominajcie także, że jest to miejsce, w którym powinno być zachowane poczucie prywatności – w związku z tym warto, by drzwi miały zamontowany zamek.

śr. ocena 5 / głosów 31