Cechy dobrej firmy deweloperskiej

Marzysz o własnym, nowym domu, ale nie chcesz poświęcać swojego czasu, nerwów i energii, z czym nieodzownie związana jest samodzielna budowa? Skorzystaj z oferty dewelopera. Choć firmy deweloperskie najczęściej kojarzone są ze sprzedażą nowych mieszkań na dużych osiedlach domów wielorodzinnych, okazuje się, że niektóre z nich świadczą też kompleksowe usługi na rzecz indywidualnych inwestorów.

Pierwotny rynek nieruchomości w służbie rodzinom

Młodzi ludzie, którzy migrują do dużych miast, z reguły szukają mieszkań zlokalizowanych jak najbliżej centrum. W sercach wielkich aglomeracji, takich jak Warszawa, życie tętni najmocniej, pełne jest możliwości znalezienia nowej pracy i rozrywki. Natomiast osoby o ustabilizowanej sytuacji życiowej, które decydują się na założenie rodziny, przenoszą się raczej na obrzeża miast. W miejscowościach położonych w sąsiedztwie metropolii szukają komfortu i bezpieczeństwa, bez konieczności rezygnacji z życia zawodowego.

To właśnie rosnące zainteresowanie prywatnych inwestorów nieruchomościami w miejscowościach sąsiadujących ze stolicą zainspirowało nas do realizacji kolejnych inwestycji w Górze Kalwarii – mówi przedstawiciel spółki EKODOMY. Naszą misją jest tworzenie standardów, jakie powinna prezentować dobra firma deweloperska, a osiedle domów jednorodzinnych Rajska Osada, jest naszą wizytówką.

Deweloper godny zaufania

Transakcje na rynku nieruchomości zawsze opiewają na poważne kwoty, dlatego decydując się na zakup domu, warto uważnie przyjrzeć się deweloperowi, z którym podpisujemy umowę. W biznesie na zaufanie trzeba przecież zapracować.

Pierwszą kwestią, jaką należy brać pod uwagę „prześwietlając” dewelopera, są sprawy formalne. Aby mieć pewność, że wchodzisz we współpracę z uczciwą firmą, sprawdź jej status w KRS. Informacje o wszystkich zarejestrowanych podmiotach gospodarczych znajdziesz w ogólnodostępnym rejestrze.

Dobry deweloper to taki, który może pochwalić się swoimi dotychczasowymi doświadczeniami. Jeśli poprzednie inwestycje realizowane przez daną firmę budowlaną przebiegły bezproblemowo, a ostateczni nabywcy nie mają zastrzeżeń co do ich jakości, deweloper najpewniej pochwali się nimi. Wiedząc, jakie konkretnie budynki lub osiedla wzniósł dany deweloper, warto poszukać również opinii na ich temat.

Na koniec upewnij się, że oferta proponowana przez dewelopera spełnia twoje oczekiwania. Pod uwagę weź nie tylko lokalizację działki i projekt domu, ale także standard wykończeń. Poszczególne firmy budowlane na rozmaite sposoby rozumieją terminy stan surowy i deweloperski, toteż koniecznie dowiedz się, co konkretnie w danej cenie proponuje ci deweloper.

śr. ocena 5 / głosów 5