dobra brama garażowa

Cechy dobrej bramy garażowej

Brama garażowa powinna być nie tylko funkcjonalna, ale również estetyczna. Jest to szczególnie istotne, kiedy garaż stanowi część bryły domu. Powinna gwarantować bezpieczeństwo, wygodę obsługi oraz niezawodność. Jeśli używamy samochodu codziennie, bramę garażową otwieramy nawet kilkukrotnie w ciągu dnia. Warto więc wybrać bramę garażową o najlepszych parametrach.

Stojąc przed wyborem bramy garażowej warto zastanowić się, które rozwiązanie będzie najbardziej optymalne. Producenci bram garażowych oferują całą gamę rozwiązań – bram uchylnych, segmentowych czy rolowanych. Jeśli już wybierzemy model dopasowany do naszego garażu, sprawdźmy, czy posiada wszystkie zalety dobrej bramy garażowej.

Niezawodność i wygoda stosowania

Brama garażowa może być otwierana nawet kilka razy w ciągu dnia, dlatego ważne jest, aby była niezawodna. Każdorazowo powinna otwierać się bez problemów. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest otwieranie automatyczne za pomocą pilota – dzięki temu nie musimy wychodzić z auta, aby otworzyć bramę. Tę możliwość docenimy zwłaszcza podczas brzydkiej pogody.

Izolacja i komfort cieplny

Jeśli garaż przylega do części mieszkalnej istotne jest, aby brama garażowa charakteryzowała się wysokim komfortem cieplnym. Musi być szczelna i wykonana z takich materiałów, by jak najmniej ciepła z wnętrza domu uciekało na zewnątrz. Równie istotne jest to, by latem przepuszczała jak najmniej ciepła z zewnątrz. Dzięki temu przez cały rok w domu będzie panowała odpowiednia temperatura.

Bezpieczeństwo w każdej sytuacji

Brama garażowa powinna być bezpieczna i posiadać zabezpieczenia chroniące przed nagłym opuszczeniem. Jest to szczególnie istotne, jeśli mamy małe dzieci lub zwierzęta. Zamykająca się brama powinna zatrzymać się, jeśli coś pojawi się na jej drodze. Powinna również posiadać zabezpieczenia chroniące przed gwałtownym spadkiem – zwłaszcza w przypadku bram otwieranych pionowo.

Trwałość i odporność na czynniki atmosferyczne

Ponieważ brama garażowa może być częścią bryły domu ważne jest, aby była odporna na działanie czynników atmosferycznych. Zardzewiała brama będzie nie tylko bardziej zawodna, ale również mniej atrakcyjna wizualnie. Bramy garażowe z najwyższej jakości komponentów znajdziemy w Air Okna Premium w Lublinie.

Wygląd i dopasowanie do budynku

Brama garażowa powinna być również estetyczna i dopasowana wizualnie do projektu domu. Jest to szczególnie istotne, jeśli garaż przylega do części mieszkalnej. Ponieważ i dom, i garaż stanowią jedną bryłę istotne jest, aby brama garażowa nie zaburzała estetyki domu.

śr. ocena 5 / głosów 1