Worki typu big bag

Worki typu big bag – właściwości i zastosowanie

Zastosowanie worków typu big bag jest bardzo szerokie. Używane są do przechowywania odpadów budowlanych, a także różnego rodzaju materiałów sypkich i granulowanych. Ich sześcienna budowa sprawia, że doskonale sprawdzają się podczas transportu i magazynowania. Big bagi można podzielić według budowy jak i ich zastosowania. Mogą mieć otwartą górę i zamknięte dno lub komin nasypowy i wysypowy.

Przykłady zastosowania worków big bag

Worki typu big bag są swoistymi kontenerami, które umożliwiają przechowywanie i transport materiałów sypkich, pylących i granulowanych. Charakteryzują się wysoką trwałością, a także ergonomicznym kształtem, bowiem dno worka jest płaskie i kwadratowe. Dlatego po napełnieniu worki big bag są wygodne w magazynowaniu. Zazwyczaj wykonuje się je z tkaniny polipropylenowej powlekanej. Worki tego typu doskonale sprawdzają się w przechowywaniu piasku, żwiru, granulatów i znajdują szerokie zastosowanie w branży budowlanej, produkcyjnej czy wydobywczej. Pomagają także w transporcie odpadów, takich jak gruz, cegły, płyty gipsowe, potłuczone kafelki. urządzenia sanitarne, elementy plastikowe czy drewniane. Natomiast worki z tkaniny niepowlekanej, ze względu na przepuszczalność powietrza, nadają się do przechowywania produktów spożywczych branży rolniczej.

Różne rodzaje worków

Worki typu big bag mogą różnić się wielkością jak i udźwigiem, który zależny jest od gęstości splotu. 1m3 pojemności worka może udźwignąć około 1 tony ciężaru. Różna może być także ilość uchwytów w worku. W zależności od zastosowania i rodzaju przechowywanego materiału worki mogą mieć jeden, dwa lub cztery uchwyty. Worki z czterema uchwytami są znacznie popularniejsze od pozostałych. Konstrukcja nasypowa otwarta umożliwia bezproblemowy załadunek towaru oraz jego wyciąganie. Z kolei komin nasypowy w formie leja stosowany jest np. na halach produkcyjnych, gdzie worki napełniane są przez maszyny. Dno worka typu big bag może być zamknięte, dzięki czemu zapewniona jest maksymalna szczelność przechowywanych towarów. Niektóre modele posiadają komin wysypowy w formie leja, którego otwarcie umożliwia szybkie opróżnienie worka.

Specjalista z firmy Konbrud z Gdańska mówi: Jeśli potrzebujemy worków big bag na pewien okres, nie musimy od razu ich kupować. Znacznie tańsze będzie czasowe wynajęcie określonej ilości worków. W razie potrzeby można także zamówić wywóz różnego rodzaju odpadów

śr. ocena 5 / głosów 1