Kołobrzeg - rejs

Rejs na Bornholm – morskie atrakcje dla każdego

Kołobrzeg to piękne nadmorskie miasto z trzema kąpieliskami. Jego niezwykłe położenie nad Bałtykiem i przy ujściu rzeki Parsęty sprawia, że od lat cieszy się niezmienną popularnością wśród turystów. Kołobrzeski port jest usytuowany w ujściu rzeki i pełni kilka funkcji, a mianowicie handlową, pasażerską, rybacką oraz jachtową. Każdy znajdzie tutaj coś atrakcyjnego do robienia.

 Z wizytą w porcie morskim.

Odwiedzając Kołobrzeg koniecznie trzeba zawitać do portu. To miły spacer, podczas którego można wejść na tutejsze molo czy też odwiedzić latarnię morską. Jednak najważniejsza atrakcja Kołobrzegu to wyprawy morskie. Można wypłynąć w morze statkiem lub kutrem rybackim w zależności od tego, na co mamy ochotę – zachęca pracownik firmy Wędkarstwo i Turystyka Wodna ROSA VENTORUM.

 Dostępne kursy:

  • Wycieczki na duńską wyspę Bornholm połączone ze zwiedzaniem wybranych miejsc lub wycieczką rowerową po wyspie.
  • Rejsy dla wędkarzy, zarówno indywidualne, jak i grupowe. Doskonała okazja, by złowić dorsza.

Duńska wyspa w jeden dzień.

Rejsy na Bornholm cieszą się dużą popularnością, bo to wycieczka na piękną, atrakcyjną wyspę. Rejs nie trwa długo, bo statek ma do pokonania zaledwie 95 kilometrów. Klimat na wyspie różni się od tego, co oferuje polskie wybrzeże, bo ta skalista wyspa to raj dla rowerzystów i przystań wielu artystów. Linia brzegowa tej wyspy rozciąga się na długość około 100 kilometrów, a płynąc z Polski cumujemy w miasteczku Nexo. Można tutaj odwiedzić muzeum miasta, które przybliży jego historię albo udać się do Muzeum Kolejnictwa. Obecnie drogi kolejowe zostały zastąpione ścieżkami rowerowymi, których na Bornholmie nie brakuje. Aby objechać rowerem całą wyspę, warto tam zostać kilka dni. Lokalne biura informacji turystycznej oferują mapy i przewodniki dla rowerzystów. Możliwy też jest wynajem rowerów na wyspie, ale warto zabrać swój, gdyż przewóz go na statku jest korzystniejszy cenowo.

Zwiedzając wyspę warto zobaczyć jej stolicę, czyli Ronne. To urocze miasto z wąskimi uliczkami, wokół których stoją kolorowe domy niewielkich rozmiarów. Atrakcje stolicy to głównie ośrodki kulturalne, takie jak teatry i muzea z bogatą ofertą.

Sezon na zwiedzanie to głównie miesiące wakacyjne, ale warto ominąć letni tłok i wybrać się na Bornholm w maju, czerwcu lub we wrześniu. Można tam dopłynąć promem, statkiem lub kutrem. Istnieje możliwość wynajęcia statku dla zorganizowanej grupy, co stanowi dodatkową atrakcję, jako, ze wynajmujący ustalają trasę z kapitanem i mogą płynąć do wybranego przez siebie portu. Poza tym po ustaleniu z kapitanem można spróbować złowić bałtyckiego dorsza.

śr. ocena 5 / głosów 1