Odkurzacze wielofunkcyjne

Odkurzacze wielofunkcyjne. Możliwości i zastosowania

Odkurzacze wielofunkcyjne są współcześnie ogromną pomocą w utrzymaniu porządku – zarówno w przestrzeniach domowych, jak i przemysłowych. Dzięki temu, że łączą w sobie kilka funkcji, nie jest konieczne posiadanie wielu zbędnych sprzętów. To nie tylko doskonałe wyniki w zakresie utrzymania czystości, ale także oszczędność miejsca
i pieniędzy. Jakie są ich możliwości zastosowania?

Do czego mogą być wykorzystywane odkurzacze wielofunkcyjne?

Odkurzacze wielofunkcyjne mogą być wykorzystane w wielu obszarach codziennego sprzątania. Oprócz swojego standardowego przeznaczenia, czyli odkurzania brudnych powierzchni, urządzenie może oczyszczać je z wody czy mokrych zabrudzeń powstałych np. przez mokre i ubłocone łapy psa. Tego typu odkurzacze idealnie sprawdzają się w przypadku czyszczenia dywanu lub tapicerki na mokro. W tym zakresie nie mają sobie równych. Ponadto przy ich użyciu można posprzątać także kotłownię i inne trudne obszary. Nie ma problemu, aby usunęły sadzę, czy popiół.

Odkurzacz wielofunkcyjny – tylko dla domu?

Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli odkurzaczy wielofunkcyjnych. Niektóre
z nich przeznaczone są wyłącznie do użytku domowego, inne do przemysłowego. Istnieją także modele uniwersalne, które idealnie sprawdzą się zarówno w przestrzeni domowej, jak
i przemysłowej.

Jak podkreśla specjalista z firmy Kärcher Center: Warto zwrócić uwagę na tę kwestię jeszcze przed zakupem, aby wybrać taki sprzęt, który będzie idealnie dopasowanych do oczekiwań i przewidywanych prac. W przypadku braku znajomości tego typu wyposażenia warto natomiast zapytać sprzedawcę, który sprzęt jego zdaniem będzie lepszy. Można przedstawić mu w tym momencie zakres prac, które miałyby być wykonywane przy użyciu odkurzacza wielofunkcyjnego – dodaje.

Dodatkowe opcje odkurzaczy wielofunkcyjnych

Oprócz standardowych czynności, jakie można wykonywać przy użyciu odkurzacza wielofunkcyjnego, warto zwrócić uwagę także na dodatkowe opcje, które oferowane są przez najlepszych producentów tego typu sprzętu. Wśród nich można znaleźć między innymi odkurzacze, które po wybraniu odpowiedniej funkcji działają jak dmuchawa do liści. Jest to bardzo przydatna sprawa ułatwiająca sprzątanie terenu wokół budynku – zwłaszcza jesienią.

Cena – nie zawsze równa jakości

Przy wyborze odpowiedniego odkurzacza wielofunkcyjnego nie warto kierować się tylko
i wyłącznie jego ceną. Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na parametry oraz moc. Czasami może zdarzyć się, że najdroższy sprzęt nie będzie nawet w połowie lepszy niż odkurzacz wielofunkcyjny, który kosztuje kilka razy mniej.

Odkurzacz wielofunkcyjny to idealna propozycja dla wszystkich osób, które chcą zachować  porządek w domu, a jednocześnie cenią także swój czas i chcą wykonywać wszystkie czynności porządkowe przy użyciu jednego urządzenia. W ostatnich latach odkurzacze wielofunkcyjne nie są dużym wydatkiem – tym bardziej warto dobrze rozważyć ten zakup.

śr. ocena 5 / głosów 1