Mikrociągniki

Ciągniki wykorzystywane w pracach ogrodniczych

Piękny i zadbany ogród to świetne miejsce na wypoczynek na łonie natury. Projektowanie przestrzeni, pielęgnacja krzewów, sadzonek i wykonywane drobiazgowych prac estetycznych to jednak skomplikowane zajęcie. Często, aby uzyskać pożądany efekt, konieczne będzie wykorzystanie specjalnych akcesoriów i maszyn, takich jak mikrociągniki i kosiarki. Czym są niewielkich rozmiarów ciągniki i jakie dodatkowe akcesoria możesz do nich zakupić? Sprawdź.

Ciągniki do prac ogrodowych

Ciągniki kojarzą się głównie z rolnictwem. Tam też są najczęściej wykorzystywane. Od wielu lat na rynku istnieje także popyt na ich mniejszych „kolegów” – mikrociągniki. To właśnie takie pojazdy świetnie radzą sobie nawet w niewielkich ogrodach. Są to głównie jednoosiowe pojazdy
o niewielkiej mocy i wymiarach. Dobrze sprawdzą się na małych przestrzeniach, gdzie konieczne jest odpowiednie manewrowanie i precyzja działania.

Mikrociągniki są uniwersalnymi i wielofunkcyjnymi urządzeniami. Posiadają możliwość podłączenia dodatkowego osprzętu w zależności od wykonywanych aktualnie prac. Mogą być używane
w wielu różnych warunkach terenowych, szczeg
ólnie w miejscach o ograniczanej przestrzeniwyjaśnia ekspert z firmy Agroparts.

Akcesoria przeznaczone dla mikrociągników

Na rynku istnieje wiele rodzajów dodatkowego osprzętu, który możesz podłączyć do swojego mikrociągnika. Wśród najpopularniejszych dostawek wyróżnia się:

  • przyczepki przeznaczone do przewożenia różnych materiałów budowlanych, drzewa, odpadów,
  • spychacze i szczotki, które pozwolą zadbać o porządek w ogrodzie niezależnie od pory roku,
  • glebogryzarki, brony i kultywatory, które pomogą odpowiednio przygotować glebę pod rośliny,
  • kosiarki, dzięki którym wygodnie skrócisz nawet duże połacie trawnika,
  • opryskiwacze, które będą skutecznym narzędziem w walce z chorobami roślin.

Mikrociągniki i dostępne do nich akcesoria doskonale sprawdzą się także w małych firmach
z branży ogrodniczej. Oferta dystrybutorów takich pojazdów bogata jest również w dodatkowe modalności, takie jak rębaki, łuparki i wyciągarki. Mogą one przyśpieszyć i usprawnić proces produkcji kostki brukowej, drewna na opał i wielu innych.

Wszechstronność wykorzystania jednego urządzenia do wielu prac ogrodowych wiąże się ze znaczącym zmniejszeniem wydatków na zakup innych urządzeń, a także kosztów ich serwisowania. Z tego powodu mikrociągniki są chętnie wykorzystywane przez małych przedsiębiorców.

 

śr. ocena 5 / głosów 1