Współpraca na linii biuro podróży-restauracja. Dlaczego to się opłaca?
Współpraca pomiędzy restauracją a biurem podróży jest opłacalna nie tylko dla wymienionych stron, ale również ich klientów oraz gości. Oferta lokali gastronomicznych obejmuje najczęściej przyrządzenie obiadów dla grup zorganizowanych i wycieczek szkolnych, które są inspirowane regionalną kuchnią. Co jednak przemawia na korzyść nawiązania podobnej relacji biznesowej?
Opisywana forma współpracy polega zazwyczaj na tym, że w programie wycieczki znajduje się ciepły posiłek w partnerskiej restauracji. Niektórzy przedsiębiorcy rozszerzają także umowę na obiekty hotelowe, do których lokal przywozi catering. Na korzyść takich rozwiązań przemawia m.in. możliwość zapoznania turystów z regionalną kuchnią, o ile dany zakład gastronomiczny przygotowuje takie potrawy. Znajomość tradycyjnych przepisów czy bogaty wachlarz smaków sprawiają, że zaczyna się o wiele lepiej rozumieć zgłębianą kulturę.
Zalety współpracy pomiędzy restauracją a biurem podróży
Opisywana relacja biznesowa jest opłacalna dla lokali gastronomicznych, chociażby dlatego, że zapewnia stały oraz dość duży napływ gości. Oferta, jaką kieruje się do klientów biura podróży, bywa „okazyjna”, jednak wciąż przynosi wysokie zyski – restaurację odwiedzają wielkie grupy, które nie tylko wymagają sporo pożywienia, ale również masowo polecają ją innym osobom, jakie planują się wybrać do tego rejonu. Co ważne, obiady dla grup zorganizowanych są zwykle ustalone już wcześniej, dlatego oszczędza się koszty i czas na ich zaplanowanie.
Lokal zaczyna przygotowywać potrawy jeszcze przed przyjazdem gości, dzięki czemu nie trzeba zbyt długo czekać na ciepły posiłek. Wybór, zamówienie oraz sporządzenie dania to naprawdę czasochłonny proces, szczególnie w przypadku większej wycieczki – wejście do przypadkowej „knajpki” mogłoby spowodować znaczne opóźnienia w programie. Jak tłumaczy Restauracja Faust z Dąbrowy Górniczej, biuro podróży, korzystając ze współpracy z lokalem, ma wygodne i sprawdzone miejsce, do którego może zabrać swoich klientów.
Zorganizowane obiady dla wycieczek szkolnych
Na korzyść opisywanej formy współpracy przemawia jeszcze inny aspekt większych wycieczek. Podobne grupy bywają dosyć głośno, co może przeszkadzać innym turystom, którzy przyszli w spokoju zjeść posiłek. Takie zachowania są stosunkowo powszechne, jednak trzeba przyznać, że nasilają się w przypadku dzieci. Istotną rolę odgrywa tutaj także wspomniana oszczędność czasu – uczniowie nie mają bowiem okazji do zniecierpliwienia się przez długie oczekiwanie na zamówienie, tylko mogą szybko zaspokoić głód.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana