Termoizolacja pianką poliuretanową. Działanie krok po kroku

System termoizolacji pianką poliuretanową, w skrócie pianką PUR, to jedna z coraz chętniej wykorzystywanych nowoczesnych technologii. Hydrodynamiczny natrysk pianki poliuretanowej to technologia niezwykle uniwersalna i praktyczna. W naszym artykule przyjrzymy się, jak tworzy się izolację natryskową krok po kroku i opowiemy więcej o zaletach izolacji natryskowej.
Opis technologii PUR
Technologia PUR to system dwóch ciekłych komponentów. Do ich aplikacji wykorzystuje się wysokociśnieniowe urządzenia natryskowe – komponenty mieszane są w pistolecie natryskowym, co powoduje powstanie reaktywnej substancji. Fachowe wykonanie termoizolacji pianką poliuretanową to tak naprawdę trzy kroki: przygotowanie przestrzeni roboczej, aplikacja rozrastającej się pianki, która wypełnia wszelkie zakamarki i wykończenie w zależności od potrzeb, np. wykrawanie, a jeśli pianka jest aplikowana na powierzchniach wyeksponowanych na czynniki zewnętrzne, jak dach płaski, powstała warstwa izolacyjna jest dodatkowo pokrywana farbą ochronną lub powłoką z elastomeru.
Zastosowanie termoizolacji pianką poliuretanową i zalety technologii PUR
Technologia hydrodynamicznego natrysku sprawdza się zarówno w izolowaniu budynków mieszkalnych, jak i obiektów przemysłowych, czy rolniczych. Jak mówią nam fachowcy z firmy Proximo IZOLACJE Krzysztof Jodko z wielkopolski, metoda zapewnia możliwość aplikowania materiału izolującego w trudno dostępnych miejscach, w nieregularnych i skomplikowanych zakamarkach. Nie bez powodu więc izolacje z pianki poliuretanowej są najlepszą i najwygodniejszą metodą izolowania poddaszy, które trudno wyłożyć m.in. wełną. Wykorzystując tę technologię, uzyskujemy pełną ciągłość izolacji, co jest niewątpliwą zaletą i przewagą nad zastosowaniem np. styropianowych płyt czy wełny. Powłoka z pianki PUR ma nie tylko świetne parametry izolujące, uszczelniające, ale też jest wyjątkowo trwała – zachowuje swe właściwości nawet przez 25 lat. Pianka PUR nie ma zapachu, jest odporna na pleśń, na bakterie; poprawia jakość powietrza wewnątrz budynku i zmniejsza tym samym ilość alergenów, które są uciążliwe dla coraz większej liczby ludzi.
Na podsumowanie: poza samymi właściwościami izolacyjnymi, które są świetne, możemy więc wymienić zalety termoizolacji z pianki poliuretanowej w pakiecie. Izolacja z pianki poliuretanowej z upływem lat nie zmienia współczynnika przewodnictwa ciepła, po zawilgoceniu odzyskuje właściwości izolacyjne, a przy tym nie pleśnieje, nie filcuje się, nie wywołuje u nas uczulenia, nie pyli, pianka przylega do każdej powierzchni, świetnie wypełnia wszystkie szczeliny i tworzy jednorodną warstwę (brak mostków termicznych), a do tego nie wymaga dodatkowych elementów przy montażu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Arstec Polska Sp. z o.o
Budowlane materiały woj. śląskie41-219 Sosnowiec, Zielonogórska 63 lok. 17A
-
Tim-Ex Północ Podłogi podniesione techniczne serwerownie audytoria podesty
Budowlane usługi - wykończeniowe woj. pomorskie81-583 Gdynia, Wzgórze Bernadowo 56