Kosmetyki do stóp polecane przez podologów
W podologii konieczne okazuje się stosowanie nie tylko odpowiednich narzędzi, lecz także profesjonalnych preparatów. Służą one zarówno do dbania o stopy bezpośrednio po zabiegach, jak i ich pielęgnowania na co dzień. Dzięki temu można zapobiegać m.in. nawarstwianiu się zrogowaciałego naskórka. Jakie kosmetyki są polecane przez podologów? Kiedy warto je stosować?
Kosmetyki podologiczne
Kosmetyki podologiczne różnią się od siebie dokładnym składem, a więc także przeznaczeniem. Dobór odpowiednich powinien zależeć od problemów konkretnego pacjenta. Wśród profesjonalnych preparatów podologicznych pojawiają się m.in. te firmy Allpresan. Służą one nie tylko do stosowania w razie problemów, lecz także w formie zapobiegania ich pojawianiu się. Wśród takich produktów można znaleźć środki do:
- skóry zrogowaciałej i popękanej,
- bardzo suchej skóry na stopach,
- problematycznych paznokci,
- grzybicy,
- suchej skóry,
- minimalizowania potliwości stóp,
- wrażliwej skóry,
- popękanych stóp.
Takie preparaty można znaleźć m.in. w asortymencie sklepu internetowego Podolog24. Warto wiedzieć, że występują one również w wersji dla diabetyków, którzy borykają się m.in. z problemami z gojeniem ran, oraz tych delikatniejszych, dla szczególnie wymagających użytkowników. Na rynku obecnie istnieje wiele wysokiej jakości produktów, które pozwalają na zadbanie o stan stóp i zapobieganie poważnym infekcjom czy innym problemom.
Kiedy sprawdzą się kosmetyki podologiczne?
Kosmetyki podologiczne warto stosować nie tylko w sytuacji, gdy zaobserwujesz u siebie niepokojące objawy dotyczące stóp. Pozwalają one bowiem na dbanie o skórę, zapobiegając m.in. jej pękaniu czy powstawaniu zrogowaciałego naskórka. Niektóre z tych środków warto stosować na co dzień. Trzeba również pamiętać, że na rynku pojawiają się produkty tego typu o różnych konsystencjach – szczególną popularnością cieszą się warianty w piance, kremie, maści czy sprayu.
Istnieją także specjalne kosmetyki wykorzystywane bezpośrednio w gabinetach podologicznych. Służą one do przeprowadzania terapii. Zwykle mają za zadanie hamować krwawienie np. po usunięciu wrastającego paznokcia. Pozwalają też na łatwiejsze gojenie się ran, minimalizując ryzyko pojawienia się stanów zapalnych. To profesjonalne środki, które powinny wchodzić w skład wyposażenia każdego gabinetu podologicznego.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana