Implanty zębowe – gwarancja pięknego, naturalnego uśmiechu
Implanty zębowe umożliwiają uzupełnienie braków w uzębieniu pacjenta. Wstawienie ich pozwala na odbudowę pojedynczych koron zębów, mostów protetycznych, a także całych protez. Implanty są stabilne, wytrzymałe i bardzo trwałe, a najważniejsze jest to, że pacjent po aplikacji może się swobodnie uśmiechać, jeść twarde pokarmy bez obawy, że proteza wypadnie. Jakie rodzaje implantów wyróżniamy i jakie mają zalety?
Zalety implantów zębowych
Implanty zębowe dzieli się na kilka grup (w zależności od wielu różnych czynników). Z uwagi na długość użytkowania rozróżnia się implanty czasowe (stosowane w ortodoncji, umożliwiające skorygowanie zgryzu) oraz stałe (stanowią mocowanie dla wyjmowanych protez). Innym kryterium jest miejsce umieszczenia implantu w żuchwie lub szczęce pacjenta. Implanty śródkostne mocuje się w obrębie kości tworzącej żuchwę lub szczękę. Natomiast implanty podkostnowe mocowane są bezpośrednio pod dziąsłem.
Implanty zębowe różnią się między sobą także zastosowanym materiałem. Najpopularniejszy rodzaj stanowią implanty tytanowe, które nie wywołują uczuleń i innych reakcji alergicznych u pacjentów. Powierzchnie ich najczęściej pokrywane są oksydowaną warstwą, która utrzymuje wysoką stabilność w trakcie gojenia, dzięki szybkiej odbudowie kości, a także przyczynia się bezpośrednio do długotrwałego efektu. Implanty mogą mieć różne kształty – spirali, cylindrów lub śrub. Najbardziej praktyczne są jednak te, które mają postać rozszerzających się stożkowych trzonów umożliwiających stopniową kompensację kości. Ich wierzchołek z ostrzami nawiercającymi powoduje mniejszą osteotomię. Każda z tych cech przyczynia się do tego, że można uzyskać bardzo wysoką stabilizację pierwotną – nawet w sytuacjach, gdy kość jest miękka lub występują poekstrakcyjne zębodoły.
Dlaczego implanty zębowe to dobre rozwiązanie?
Nowoczesne technologie implantacyjne sprawiają, że można wszczepić implanty zębowe nawet osobom, które utraciły ząb wiele lat temu, a u których zdiagnozowano zanik tkanki kostnej. Implanty zębowe umożliwiają zastąpienie brakującego uzębienia bez konieczności wykonywania szlifowania sąsiadujących zębów. W przypadku osób, które w odpowiednim czasie po ekstrakcji zdecydują się na implant zębowy, zapobiegnie on zanikowi tkanki kostnej i wzmocni całe uzębienie. Tytanowe korzenie implantów są obojętne dla organizmu i mogą być z powodzeniem stosowane w leczeniu nawet większych ubytków.
Jak mówi stomatolog z Gabinetu Stomatologicznego Dental Complex oferującego wszczepianie implantów zębowych: Implanty zębowe gwarantują wysoki komfort ich użytkowania. Aplikacja pod linią dziąseł sprawia, że są całkowicie niewidoczne i imitują prawdziwe uzębienie. Doświadczone gabinety stomatologiczne stosują najnowocześniejsze systemy implantologiczne, które gwarantują wysoką jakość.
Decydując się na wszczepienie implantu zębowego, należy korzystać z oferty wyłącznie sprawdzonych gabinetów stomatologicznych. Miejsca, które dbają o higienę i bezpieczeństwo pacjentów to gwarancja udanego zabiegu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana